Prejsť na obsah
Jedálničky

Spoznajte zdravú kurkumu: Prekvapí vás svojimi účinkami

Počuli ste už o účinkoch korenia na ľudské zdravie? Ak nie, prečítajte si náš článok a začnite s pravidelným užívaním čo najskôr. Benefitov je veľké množstvo a už pri dennej dávke 1 g počas viacerých mesiacov môžete pozorovať zlepšenie v mnohých oblastiach – trávenie, hojenie, imunita, duševné zdravie, srdce a cievy.

korenie kurkuma - BioTechUSA

Všetko dobré, čo telu korenie poskytuje, pochádza zo základnej stavebnej látky – kurkumínu. V Ázii sa už celé stáročia používa okrem kuchyne aj v medicíne. 

Kurkumín je charakteristický svojím žltým sfarbením a v zásade ide o žlté farbivo, ktoré sa v rôznych koncentráciách nachádza v každom korení. Najvyšší obsah kurkumínu je v kurkume. Aké sú najzásadnejšie prínosy pre ľudský organizmus?

Kurkuma a jej účinky

Kurkumín priaznivo vplýva na stav viacerých systémov ľudského organizmu. Či už ho prijímate v potrave alebo formou výživových doplnkov, jeho priaznivé účinky určite spoznáte. Medzi tie najzásadnejšie patria:

  • Pomáha predchádzať chronickým zápalom. Zatiaľ, čo zápal je prirodzená obranná reakcia tela, chronické zápaly sú pre človeka škodlivé. Môžu viesť aj k ďalším ochoreniam, a preto je potrebné ich eliminovať. Kurkuma môže účinne redukovať zápalovú reakciu a pôsobí tiež ako prevencia.
  • Funguje ako antioxidant. Voľné radikály, ktoré sa nachádzajú v každom ľudskom organizme, sú zodpovedné za deštrukciu buniek aj za proces starnutia. Kurkuma efektívne bojuje s nebezpečnými látkami tým, že blokuje ich činnosť.
  • Podporuje činnosť mozgu. Kurkumín napomáha vytvárať nové neurónové spojenia a je efektívnym nástrojom pri boji s Alzheimerovou chorobou a inými degeneratívnymi ochoreniami ľudského mozgu.
  • Znižuje riziko ochorenia srdca. Ochorenia srdca môžu byť spôsobované obrovským množstvom príčin. Existujú klinické štúdie, ktoré na vzorke 121 osôb testovali dopady na kondíciu srdca. Skupina, ktorá konzumovala 4 g kukrumínu denne mala až o 65% menšie riziko vzniku srdcového infarktu. 
  • Bojuje proti artitíde. Bolestivý a chronický zápal kĺbov nie je strašiakom len starších ľudí. Kurkumín sa v porovnaní s protizápalovými liekmi ukazuje ako efektívnejší a účinnejší.
  • Pomáha odbúravať depresie. Pravidelná konzumácia kurkumínu zvyšuje tvorbu serotonínu a dopamínu. Obidva hormóny sú zodpovedné za pocity šťastia, optimizmu a uspokojenia. 
účinky kurkumy - BioTechUSA

Kurkuma tablety

Kurkumín sa z tráviaceho traktu do krvi vstrebáva pomerne ťažko. Na dosiahnutie denného príjmu 1 – 1,5 g kukrumínu by bolo potrebné konzumovať veľké množstvá korenia. Benefity tejto skvelej látky je ale možné využívať aj bez nadmerného korenenia každého jedla, ktoré zjete.

BioTechUSA prináša revolučnú patentovanú formulu NovaSOL®, ktorá je až 185-krát biologicky dostupnejšia ako bežný kurkumín v korení. To v praxi znamená, že z menšej dávky dokáže ľudské telo využiť viac prospešného kurkumínu a následne ho aj použiť v tele.

Liquid Curcuma je revolučný doplnok vo forme kapsúl s tekutým extraktom z kurkumy. Denne postačí jedna kapsula, ktorá úplne každému dodá dostatok účinnej látky v boji proti všetkým neduhom, ktoré uvádzame vyššie.

Prednosťou tabliet je presné dávkovanie a vysoká účinnosť, ktorú ocenia nielen  športovci. Pridaný vitamín D znamená ďalšie benefity navyše, tie najzásadnejšie sme pre vás zhrnuli v našom článku

Liquid Curcuma od BioTechUSA - BioTechUSA

Ako užívať kurkumu

Prvým pravidlom pri užívaní kurkumy je neprekračovať dennú dávku. Tak, ako pri liekoch a doplnkoch, aj  pri kurkume neplatí pravidlo „čím viac, tým lepšie”. 

Zdravý jedinec potrebuje o niečo nižšiu dávku, v prípade zdravotných problémov sa oplatí poradiť sa s lekárom. Pozor si treba dať najmä pri kombinácii s liekmi na zrážanie krvi.  

Pre zvýšenie vstrebávania kurkumínu (kurkumy) je výhodné konzumovať spolu s čiernym korením, ktoré sa bežne vyskytuje v každej domácnosti. Synergický efekt účinných látok z oboch korení podporí zdravie ešte viac.