Prejsť na obsah
Životný štýl

Vynechanie pridaných cukrov

Ako vám môže vyhýbanie sa pridaným cukrom prospieť.

Vynechanie pridaných cukrov

Ako väčšina ľudí, čo trénujú, vie, potreba energie zo zdroja sacharidov a cukrov je pre človeka nevyhnutná. Najmä, keď sa cítite trocha unavení alebo pomalí a chcete byť nabití energiou a pripravení zaútočiť na váš deň alebo tréningový režim. Injekcia z cukrom nabitého zdroja alebo nejaký cukor zo sacharidov, ktoré ste prijali vám pomôže zlepšiť vaše denné ciele a poskytne vášmu telu potrebný príval energie, či už na krátky čas alebo na dlhšie obdobie.

Ale čo ak chcete kedykoľvek vynechať tieto extra zdroje energie z vášho jedálnička? Ako by ste na to šli a aký efekt by to malo v tom čase na vaše telo? Pozrieme sa na to, ako správne vynechať cukor z vašej stravy, ak chcete jeho príjem zo stravy dostať na nulu.

Ktoré cukry vynechať?

Musíme cukry vidieť tak, že sú produkované zo sacharidov, ktoré môžete prijať počas jedla v normálny deň. V tejto skupine poznáme prírodný a rafinovaný cukor.

Prírodný – ovocie, zelenina, džúsy, obilniny – tieto veci prirodzene obsahujú veľké množstvo cukru a sú nespracované.

Rafinovaný – biely chlieb, sladkosti, koláčiky, limonády. Tieto cukry sú zbavené svojich prirodzených vlastností a sú v podstate len prázdne kalórie.

Rafinované cukry z tohto zoznamu a im podobné produkty, sú tie, ako môžete hádať, ktoré musíte zvážiť a odstrániť ich z jedálnička, aby ste zastavili príjem pridaného cukru a boli zdravší. Zbaviť sa zbytočných kalórií by mala byť očividná vec pre väčšinu ľudí, ktorí zvažujú diétu a zmenu životného štýlu. Rafinované skupiny jedál, ktoré sú ľahko dostupné, neprinesú vášmu telu nič dobré, žiadnu nutričnú hodnotu, keď ich jete pravidelne.

Ktorý cukor môžem jesť?

Prírodné zdroje cukru sú váš priateľ a nemali by ste ich vynechať, nakoľko stále obsahujú nevyhnutné živiny a vitamíny  k tomu, aby vaše telo fungovalo správne po celý čas. Nemôžete ignorovať vitamíny a minerály, ktoré dodávajú do vášho tela a nemali by ste sa im úmyselne vyhýbať, keďže telo ich ľahko spracuje a získate z nich to, čo potrebujete. Stále môžete jesť ovocie a zeleninu a vychutnávať si prirodzene vyskytujúce sa cukry z vecí ako zemiaky, ryža a cestovina. Podstata je uistiť sa, že toto sú jediné druhy cukru prítomné vo vašom systéme. A že nehľadáte rafinovanú náhradu na doplnenie vašej energie alebo zahnanie vašej chuti na sladké.

Čo s výživovými doplnkami?

Používanie výživových doplnkov pri tréningu sa môže stať zložitým. Hlavne v prípade, ak niektorí dodávatelia proteínov a diétnych šejkov ponúkajú všetky dobré vlastnosti, ale so skrytým alebo prekvapivým množstvom pridaného alebo nechceného cukru. To robí váš denný príjem náročný na to, aby ste sa vyhli nerafinovaným cukrom. Sledujte etikety a zistite, čo naozaj budete piť ešte predtým, ako si niečo kúpite alebo pridáte do svojej stravy.

BioTechUSA už teraz ponúka množstvo doplnkov bez cukru a má najlepšie príklady čistých proteínov a náhrad jedál na trhu. Produkty ako Zero Bar sú vyrábané s vami na mysli, takže obsahujú veľmi nízku hladinu cukru popri kvalitnej dávke proteínu a sú určené na to, aby pridávali objem vašim svalom, nie pásu a nespôsobovali problém vášmu zdraviu s nechceným cukrom.

Benefity vynechania cukru

Kvalita života a pozitíva k tréningu s diétou bez rafinovaných cukrov budú evidentné len pár dní potom ako to vyskúšate. Budete sa cítiť bdelejší, menej závislí na rýchlej dávke cukru, aby ste to cez deň zvládli. Všimnete si benefity pre vaše telo vo vnútri aj zvonku v krátkom čase.

Zamerajte sa na získavanie potrebnej energie z prirodzene sa vyskytujúcich cukrov v zdravých a prírodných zdrojoch. Poctivo sa vyhýbajte človekom vyrobeným a pridaným cukrom, aby ste naozaj pocítili tú výhodu. Nikto nepotrebuje zbytočné kalórie vo svojom živote a nikto, kto sa pokúša o zmenu vo svojom životnom štýle by nemal byť závislý na jedle s vysokým obsahom cukru. Myslite logicky na to, čo dávate do vášho tela. Vymeňte zlé veci za tie, ktorým môžete dôverovať a jedzte len tie, o ktorých viete, že vaše telo z nich získava výživové benefity.

Taeo Robinson