Prejsť na obsah
Životný štýl

Recept na úspešnú diétu

Ako si pripraviť diétny plán na mieru vašim potrebám, návykom a cieľom.

Rozhodnutie

Rozhodnutie je typický znak pre január. Rozhodli ste sa naozaj niečo zmeniť, ale tentoraz už naozaj vážne, a vydržíte až do samého konca.

Plánovanie

Už táto časť predstavuje určité výzvy. Budete potrebovať správne informácie, aby ste si mohli zostaviť plán.

Pripraviť, naplánovať si stravu a upraviť ju podľa vašich potrieb, návykov a cieľov.

Musíte sa prispôsobiť novému systému, začať piť dostatok tekutín a kombinovať ich s tými správnymi doplnkami výživy. A samozrejme budete potrebovať pravidelný tréning, ktorý taktiež vyžaduje určité plánovanie…
Už sme písali o potravinových doplnkoch, ktoré môžu pomôcť pri regulácii hmotnosti. V tomto článku sa môžete dočítať viac o týchto doplnkov, takže sa môžu stať vaše ciele skutočnosťou!

Je veľmi dôležité ovládnuť chuť do jedla. Nemali by ste ju vylúčiť úplne, ale len regulovať, pretože vyrovnaná chuť do jedla vám prinesie rýchlejšie výsledky a taktiež váš zažívací a nervový systém nebude trpieť. Musíme minimalizovať ukladanie tukov a naučiť svoje telo aby získanú energiu využívalo, a nie ju ukladalo.

Ktoré doplnky vám môžu pomôcť? 

Chróm, spirulina, vláknina a bielkoviny. 
Podporujú váš metabolizmus a svaly nielen vtedy keď držíte diétu alebo sa snažíte schudnúť, ale po celú dobu. Podporujú tiež produkciu enzýmov a hormónov, rovnako ako aj imunitný systém.

Spirulina, multivitamíny (vitamíny a komplex minerálov), horčík, jód, bielkoviny, glutamín, tyrozín, BCAA.
Sú veľmi dôležité pre zníženie stresu a zápalových reakcii. Môžete mať správnu stravu, pravidelne cvičiť , ale výsledky sa nedostavujú. To vás frustruje až tak, že to budete chcieť vzdať. Správnym riadením príjmu sacharidov môžete ovplyvniť vašu náladu a znižiť únavu.

L-karnitín, Spirulina, Omega-3, CLA, Ginkgo biloba, lecitín, glutamín, BCAA, testosterónové stimulanty (u mužov nad 30 rokov).

Vytrvalosť

Je rovnako dôležitá, ak nie aj dôležitejšia, ako rozhodnutie začať. Vytrvalosť budete potrebovať na dosiahnutie svojho konečného cieľa, ale mali by ste si tiež stanoviť čiastkové ciele. Odvážte sa dvakrát mesačne, skúste si oblečenie, ktoré ste chvíľu nenosili alebo jednoducho sa pozrite do zrkadla, aby ste dostali odpoveď či idete správnym smerom.