Prejsť na obsah
Životný štýl

Less Plastic More Care – o 87 % menej plastu v záujme životného prostredia

Popri vedomom stravovaní odteraz ponúkame alternatívu aj na vedomé nakupovanie!

Less Plastic More Care

Ako jeden z najväčších a najdynamickejšie rozvíjajúcich výrobcov výživových doplnkov v Európe sme sa zaviazali podporovať športovanie a zdravý životný štýl. Usilujeme sa o to, aby používanie našich výrobkov a využívanie našich odborných znalostí pomohlo čo najviac ľuďom v dosahovaní ich cieľov. Odteraz popri vedomom stravovaní ponúkame alternatívu aj k vedomému nakupovaniu! Urobili sme prvé kroky k tomu, aby sme pri výrobe výrobkov použili menej plastových materiálov. Ako aj na to, aby sme svojich zákazníkov podnietili k nákupom šetrnejším k životnému prostrediu.

Účelom našej kampane „Less Plastic More Care“ je, aby upozornila našich zákazníkov na skutočnosť, že keď si kupujú proteíny, majú odteraz možnosť v rámci série výrobkov BioTechUSA zvoliť si namiesto veľkorozmerných plastových obalov balenie šetrnejšie k životnému prostrediu. 

Všetky veľké zmeny sa začínajú malým krokom

Podľa výsledkov výskumu z roku 2018, na celom svete sa od roku 1950 vyrobilo 8,3 miliárd ton plastov. Z čoho sa zrecyklovalo len 600 miliónov ton, čo je len 9 % z celkovo vyrobeného množstva! Približne desatina ročne vyrobeného množstva plastov skončí v oceánoch a iných prírodných vodách. To spôsobuje nezvratné škody pre rastliny a živočíchy.

Naša spoločnosť po spoznaní tohto problému odteraz ponúka alternatívu k veľkým obalom na proteíny. Umožňuje tak našim zákazníkom, aby svoje obľúbené proteínové prášky mohli kúpiť v obale, ktorý prispieva k znižovaniu používaného množstva tohto materiálu. Popri existujúcich baleniach (25 g, 500 g, 908 g a 2270 g) srvátkový proteínový izolát Iso Whey Zero predávame aj v 1816 g sáčku, k výrobe ktorého je potrebné o 87% menej plastu, než k plastovému obalu obsahujúceho 2270 g proteínového prášku. Na každom z týchto výrobkov sa nachádza štítok „Less Plastic More Care“ a logo so zeleným prúžkom, spolu s niekoľkými informáciami a s pozvaním k zapojeniu sa do kampane na ochranu životného prostredia.

Čo znamená číslo 87 % v prípade spoločnosti BioTechUSA?

Na základe predajných štatistík z roku 2018, ak by si každý kupujúci namiesto výrobku Iso Whey Zero v 2270 g obale kupoval tento výrobok v 1816 g sáčku, znamenalo by to ročne o viac než 100 ton menej vyrobeného plastu.

Môže sa zdať, že je to malý krok, ale takto za rok ochránime životné prostredie od 111 ton plastov. A to je len začiatok. V blízkej budúcnosti rozšírime ponuku našich výrobkov so špeciálnym balením a naše predajne k nákupom zabezpečia papierové vrecúška.

Čo s prázdnymi plastovými nádobami pre proteíny?

Žiaľ naše výrobné procesy neumožňujú spätný odber a recyklovanie prázdnych plastových obalov a z dôvodu trvanlivosti tovaru v našich obchodoch momentálne nemáme možnosť plniť tovar do použitých obalov. Existuje však riešenie! Teraz si môžete vybrať aj 1816 g balenie, ktoré môžete použiť na doplnenie vašej dózy.

Alebo ich kreatívne recyklujte! Naši zákazníci na stránkach sociálnych médií zdieľali veľa dobrých nápadov. Nižšie uvádzame návod, ktorý vám krok za krokom ukáže ako môžete vyčariť z prázdnej dózy kvetináč pre rastliny.

Pridajte sa k nám a vyberte si naše špeciálne balené výrobky

Iso Whey Zero Natural 1816 g 

Najnovší člen produktovej línie Iso Whey Zero bol vytvorený pre tých, ktorí berú ohľad nielen na životné prostredie, ale taktiež chcú udržať svoje telo čisté „zvonku aj zvnútra“. Iso Whey Zero Natural je srvátkový proteínový izolát s obsahom Native Whey Isolate ochutený len kokosovým extraktom. Okrem mimoriadneho obsahu proteínu (20 g v jednej dávke) je bez farbív, sladidiel, konzervantov, cukru*, laktózy** a lepku. A samozrejme neobsahuje ani palmový olej.

*Tvrdenie platí pre 100 ml nápoja pripraveného na konzumáciu zriedeného s vodou.
**V prípade maximálneho riedenia je produkt pripravený na konzumáciu bezlaktózový.

Iso Whey Zero 1816 g 

Prípravok pripravený zo všeobecne známych zložiek prémiovej kvality – obsah sa nezmenil, len dostal nový vonkajšok. Okrem špeciálneho balenia dostal aj pohodlné držadlá, vďaka čomu ho môžete ľahko odniesť aj bez potreby ďalšej tašky. Ak ste sa ešte stále nerozhodli, ktorý proteínový prášok budete kupovať, vyberte si výrobok Iso Whey Zero od BioTechuUSA. Jeho obal obsahuje výrazne menej plastov a teraz je už úplne bez palmového oleja.

Vegan Protein 500 g

Je dokonalou alternatívou pre tých, ktorí dodržiavajú vegánsku stravu alebo sa len chcú vyhnúť konzumácii živočíšnych bielkovín. Vegan Protein popri tom, že neobsahuje cukor a je bezlaktózový a bezlepkový, sa vyrába pridaním troch superpotravín, ktorými sú mrlík čílsky (quinoa), bobule acai a goji. Tým je zabezpečený dokonalý a kompletný zdroj bielkovín rastlinného pôvodu, ktorý obsahuje 19 g proteínu v každej jednej dávke výrobku.

Zero Shake 330 ml

Proteínový nápoj Zero Shake k priamej konzumácii s 25 g proteínu v každej dávke, zabezpečuje na vysokej úrovni príjem proteínu pre milovníkov šejkov. A k tomu je potrebné urobiť len toľko, že otvoríte dvere chladničky. Výrobok s 0 g pridaného cukru a s nízkym obsahom tuku je výbornou alternatívou pre zákazníkov milujúcich mliečne nápoje. Okrem toho je bezlaktózový, bezlepkový a neobsahuje konzervačné látky. Výrobok má certifikovaný papierový obal s FSC certifikátom, vyhotovený výlučne zo surovín pochádzajúcich zo zodpovedného lesného hospodárstva, so zohľadnením rovnováhy medzi ťažbou dreva a zalesňovania.

Pridajte sa aj Vy ku kampani „Less Plastic More Care“ a sledujte, o koľko kilogramov plastov menej používajú naši zákazníci a chránia naše životné prostredie tým, že si zvolili výrobky BioTechUSA namiesto podobných výrobkov dostupných na trhu.