Prejsť na obsah
Životný štýl

Čo fitnesky nikdy nehovoria

Prečo fitnesky nepotrebujú výhovorky?

1. Dnes nemám chuť trénovať

Tréning je ako umývanie si zubov. Je základom. Každý deň je potrebné vykonať ho. Ak ho vynecháš raz, potom ho ľahšie vynecháš aj inokedy. Mysli na to, že z teba hovorí len lenivosť. A čo sa stane, ak ťa v nasledujúci tréningový deň obmedzí bolesť hlavy, alebo ak ochorieš, poprípade musíš byť v práci? Vtedy môžeš len ľutovať, že bola silnejšia lenivosť…

Fitness tréning

2. Ako mi môže uškodiť čokoláda?

Toto sú posledné slová predovšetkým obéznych ľudí pred plánovanou diétou, ktorú aj tak nezačnú. Pretože po jednej čokoláde prichádza hneď, ako sa prejaví opäť hlad ďalšia! Ak chceš držať diétu, potom ju musíš začať teraz, nie zajtra a nie vtedy, keď máš plný žalúdok!

3. Ja nedokážem schudnúť…genetika…

Ten, kto toto tvrdí, ešte nikdy nedržal poriadne diétu! Chudnutie je postupnou prácou, vyžadujúcou si dôslednú pozornosť, ktorá sa neuskutoční bez nášho vedomia. Vyžaduje si plánovanie a organizovanie. Z objednaných jedál ju nie je možné veľmi ani realizovať, pretože nepoznáš presný kalorický príjem. Tajomstvo je ukryté práve v ňom! V kalorickom príjme!

4. Mám zlú náladu…niečo zjem

Fitnesky radšej povedia: mám zlú náladu, zabehnem si! Beh produkuje endorfíny tak isto, ako keby si zjedol niečo sladké. Ak chceš byť naozaj fit, potom zvoľ radšej pohyb! Budeš čerstvejší, zlepší sa ti nálada, a je to aj zdravé. No a napr. počas behu dokážeš aj vynikajúco premýšľať, plánovať a organizovať!

5. Neklesá mi váha…

No a? Znamená to niečo? Svalová hmota je ťažšia než tuky. Preto ak držíš diétu a začneš trénovať, často dochádza k zvyšovaniu telesnej hmotnosti. Na tom ale nezáleží, záleží na percentách telesného tuku. Pretože prístroje v obchodoch sú nedôveryhodné, spoliehaj sa na zrkadlo!

6. Nemám čas na tréning

Potom si nevytyčuj taký cieľ, ktorý nie je bez tréningu možný. Napríklad sa trošku vyformovať a mať lepší tonus. Ak si nedokážeš nájsť čas ani na toto, potom na všetko radšej zabudni. Alebo si prispôsob svoj deň tak, aby si ten čas mal! Možno vidieť mnoho príkladov, keď niekto trénuje popri malom dieťati, alebo cvičí doma, ak má čo i len 10 minút voľného času!
„Nie je nemožné, existuje len nemožný!“