Prejsť na obsah
Životný štýl

Ako začať s diétou

Blíži sa čas, kedy si mnohí dávame rôzne predsavzatia. Medzi inými aj také, ktoré sa týkajú zlepšenia životosprávy či chudnutia. No začať diétu nemusí byť také jednoduché a my vám teda poradíme ako na to.

Ako začať s diétou

Je začiatok nového roka. Vianočný zhon, firemné oslavy a sviatky s rodinou zanechali na vašom tele svoje stopy, a to aj v prípade, že ste si dávali po celý rok pozor. Na Silvestra si veľa ľudí dáva predsavzatia – že budú venovať svojmu zdraviu viac pozornosti, žiť zdravým životným štýlom a zdravo sa stravovať, aby získali telo o ktorom snívali. Na internete existuje množstvo dostupných informácií, ale kde začať?
Vzhľadom k tomu, že vaše telo po tomto období je plné toxínov, dobrá očista môže byť vždy nápomocná.

1. krok: Očista črevného traktu

Odporúča sa jesť mix týchto semien každý deň po dobu 2 týždňov:

  • 2 čajové lyžičky ovsených otrúb
  • 1 čajová lyžička ľanových semienok
  • 1 čajová lyžička opražených amarantových semien

Túto zmes si môžete pridať do obyčajného jogurtu alebo zeleninovo-ovocného pyré. Obsahuje vlákninu, ktorá účinne očistí zvyšky z črevnej steny. Pomáha tiež ak trpíte zápchou.

Šupky so semienok skorocelu sú tiež vynikajúce. Zmiešajte 1 čajovú lyžičku s 2 dl vody a vypite pred jedlom ráno a večer. Je veľmi dôležité piť dostatočné množstvo vody, aspoň 2-3 litre za deň!
Na koniec očistnej kúry sa odporúča liečba probiotikami na dôkladné obnovenie črevnej mikroflóry.

Definovanie vašich nutričných potrieb

2. krok: Definovanie vašich nutričných potrieb

Správne zadefinované nutričné potreby podľa denných aktivít vám umožnia pripraviť si stravu v súlade s vašimi potrebami.

3. Krok: Poznačte si, čo musíte zmeniť

Snažte sa viesť si potravinový denník, preto že z neho jasne budete vidieť čo je potrebné zmeniť. Ktoré zlé návyky a jedlá musia byť odstránené, a ktoré základné ingrediencie by mali byť nahradené.

4. Krok: Pripravte si plán

Pripravte si plán ako postupovať krok za krokom, čo je potrebné zmeniť, zostavte si týždenné menu a čo kedy budete jesť. Pripravte sa na nepredvídané situácie a nachystajte si alternatívne riešenie pre každý prípad.

Spravte si nákupný zoznam s dátumom začiatku.

Plánujte si nákupy

Buďte vytrvalý a užite si výsledky svojej práce!