Prejsť na obsah
Tipy na výživové doplnky

Veľká štvorka najlepších nakopávačov

Veľká štvorka predtréningových doplnkov je výberom toho najlepšieho, čo môžete dopriať svojmu telu v čase pred tréningom. Každý ľudský organizmus je iný a iné sú aj naše návyky a časové možnosti na tréning. Preto je nasledovný výber zostavený tak, aby svoju predtréningovku mohli využiť aj tí, ktorí cvičia neskoro večer, prípadne majú špecifické ciele alebo trpia intoleranciou na konkrétne látky.

predtréningovky - BioTechUSA

Skúšali ste už všetko, no napriek tomu pri tréningu pociťujete rezervy v koncentrácii, napumpovaní či celkovom výkone? Je čas siahnuť po nakopávači (pumpe) a dostať sa z bludného kruhu von.

Dôvody, pre ktoré sa určite oplatí užívanie predtréningoviek sme pre vás zhrnuli v článku, kde sa dozviete aj to, kedy a ako ich užívať, a akým spôsobom jednotlivé látky v zložení fungujú.

Nakopávače BioTechUSA sú vyvinuté s cieľom posúvať športové výkony na maximum a je pritom jedno, či sa chystáte do posilňovne, na vytrvalostný beh, šprint či drsný crossfit tréning. Nezabudlo sa ani na e-športovcov, ktorým je určená špeciálna zmes bez cukru Mission.

NitroX Therapy

NitroX Therapy je poctivý predtréningový produkt, tipnete si prečo? Odpoveďou je veľkosť (hmotnosť) každej jednej dávky – 17 g. Ak potrebujete skutočne funkčný a zároveň komplexný doplnok na podporu výkonu, práve tu máte istotu, že dostanete všetko potrebné a v dostatočnom množstve. 

Hlavnou úlohou NitroX Therapy je dosiahnuť čo najväčšie napumpovanie počas tréningu. Zväčšenie objemu svalov pri práci (napumpovanie) je spôsobené zvýšeným objemom krvi, ktorá ich pri tréningu zásobuje.

Tu platí rovnica, že čím viac krvi (bohatej na výživu) sa k svalom dostane, tým lepšie pracujú a tým viac rastú. NOx NRG PUMP komplex bol vyvinutý priamo pre tento účel a pozostáva z tých najúčinnejších aminokyselín – beta-alanínu, L-citrulínu, L-arginínu HCl, citrát-malátu vápenatého a L-arginínu AKG.

V zložení sa nezabudlo ani na kreatín komplex, ktorý podporí výkon a dodá svalovým bunkám extra energiu na dlhodobú prácu.

NitroX Therapy obsahuje zvýšené množstvo kofeínu – 200 mg. Odporúčame ho preto najmä osobám, ktoré vedia, že kofeín v ich tele pôsobí priaznivo. Pri užívaní je potrebné zvážiť aj čas tréningu – pri neskorších (večerných) tréningoch môže kvôli kofeínu nastať problém so zaspávaním. 

Poslednou prednosťou NitroX Therapy je dostatok kvalitných sacharidov – 10 g, BCAA aminokyselín a vitamínov. Doplnok je kompletne bez laktózy, aspartamu a neobsahuje žiadny pridaný cukor

Nitrox Therapy - BioTechUSA

Pump Caffeine Free

Pump Caffeine Free je energizujúci komplex, ktorého hlavnou zložkou sú aminokyseliny a vitamíny, ktoré sú doplnené o kreatín. Neobsahuje žiadny kofeín, a tak si ho môže dopriať každý, kto cvičí podvečer alebo v noci (pred spánkom). 

Pri pohľade na zloženie možno zistiť, že ide o doplnok, ktorý je určený pre rôzne spektrum športov a pohybových aktivít. Bežci, lyžiari, plavci či cyklisti ho využijú rovnako ako fitnesáci či kulturisti.

Každá jedna dávka (11 g) obsahuje 5 g bielkovín, A-AKG pre čo najlepšie prekrvenie a napumpovanie, elektrolyty pre podporu dlhodobého výkonu a vitamín C na zlepšenie imunity. Doplnok neobsahuje žiadny lepok, laktózu ani pridaný cukor. 

Pump Caffeine Free - BioTechUSA

Black Blood NOX+

Každý jeden doplnok z rady BLACK je o najlepších surovinách, extrémnom obsahu aktívnych zložiek a radikálnom účinku. Výnimkou nie je ani kráľ predtréningoviek Black Blood NOX+. Skvelou správou je, že tento istý doplnok si môžu vychutnať aj tí, ktorí potrebujú nakopávač s ešte väčším obsahom kofeínu – stačí siahnuť po verzii Black Blood CAF+.

Každá dávka (9,5 g) obsahuje NOX komplex pre maximálne napumpovanie, o ktoré sa postarajú L-arginine AKG, L-citrilín malát a beta alanín. Až 5,2 g kreatínu v troch formách dodá každej bunke dostatok energie, ktoré sa spotrebuje pri supersériách či megasériách. Tyrozín, vitamíny B1, B6 a vitamín C znižujú mieru únavy a odďaľujú stavy vyčerpania. Kofeín sa postará o nabudenie a plnú koncentráciu počas celého tréningu. Doplnok neobsahuje sacharidy a je preto vhodný do diéty, taktiež sa v ňom nenachádza aspartam, lepok ani laktóza. 

Black Blood - BioTechUSA

SuperNova

SuperNova je komplexný nakopávač, ktorého prednosťou je koncentrovaný obsah vitamínov a aminokyselín spolu s kreatínom. Spolu až 12 aktívnych látok bez pridaného cukru urobí z každého tréningu zážitok, ktorý budete chcieť opakovať pri každom vstupe do posilňovne.

Pri zostavovaní nakopávača SuperNova sa do popredia dostali látky, ktoré zabezpečia maximálne napumpovanie svalov a plnú koncentráciu: beta-alanín, L-citrulín malát, L-arginín Hcl, L-arginín AKG a taurín. Kreatínový komplex sa postará o dostatok energie pre svalové bunky a kofeín zvýši bdelosť a fyzický výkon. Neodporúča sa užívanie tehotným ženám a osobám, ktoré trénujú v čase pred nočným spánkom.

Supernova - BioTechUSA

Tipy

  1. Ak ste začiatočník alebo sa chystáte užiť predtréningový nakopávač prvýkrát, postupujte opatrne. Dôkladne sa oboznámte s množstvom jednej dávky a pri prvom užití si doprajte iba ½ odporúčanej dávky. Až na základe reakcií organizmu (aj počas tréningu) následne pri ďalšom cvičení skonzumujte plnú dávku, prípadne si ju mierne navýšte.
  2. Opakovanie je matka múdrosti a preto aj tu zdôrazňujeme, že nakopávače s obsahom kofeínu nie je dobré konzumovať neskoro večer. Telo bude už samotným cvičením dostatočne aktivizované a vysoká dávka kofeínu ho udrží aktívne ešte o niečo dlhšie. Výsledkom bude problematické zaspávanie a skrátený čas nočnej regenerácie.
  3. Vyhýbajte sa nebezpečným a ilegálne dovezeným, najčastejšie americkým, doplnkom. Nespĺňajú normy EÚ a môžu byť nebezpečné. V minulosti sa pravidelne objavovali pumpy, ktoré obsahovali látky podobné metamfetamínom. Okrem rizika predávkovania si zničíte telo aj myseľ.
  4. Nárast svalov aj kvalitu tréningu môžete popri nakopávači podporiť aj užitím BCAA. Keďže hlavnou úlohou každého nakopávača je rozšíriť cievy a krv, ktorá bude putovať do svalov, bude po užití BCAA bohatšia na živiny. Výkon bude výrazne lepší a svalový nárast dosiahnete rýchlejšie.