Prejsť na obsah
Tipy na výživové doplnky

Prírodné výživové doplnky, ktoré vám dodajú stratenú energiu

Aj keď nie je žiadnym tajomstvom, že výživové doplnky zlepšujú zdravie, nie všetky vitamíny a minerály sú rovnako účinné. Niektoré produkty sú plné nezdravých prísad, ktoré viac škodia, ako pomáhajú. Pre prírodné výživové doplnky platí to isté. Ak sa chcete uistiť, že investujete financie do produktov, ktoré vaše telo efektívne využije, pripravili sme pre vás výber kvalitných bylinných doplnkov stravy.

prírodné výživové doplnky

V prírode sa nachádza najväčšia sila. Silne koncentrované bylinné extrakty vo forme výživových doplnkov sa stali rýchlymi pomocníkmi v dopĺňaní nielen stratenej energie, ale aj pri predchádzaní zdravotným komplikáciám. Zistite, ktorých 5 prírodných produktov vaše telo ocení najviac.

Ginkgo Biloba zlepšuje pamäť

Lístky zo stromu Ginkgo Biloba sú tisíce rokov bežnou liečebnou bylinkou v čínskej medicíne. Mnohí užívajú doplnky z Ginkga v domnienke, že si zlepšia pamäť, kognitívne schopnosti a zbystria myslenie.

Ginko zlepšuje prietok krvi do mozgu a pôsobí ako antioxidant. Niekoľko štúdií Ginkga dokonca ukázalo, že pomáha pri problémoch s pamäťou spôsobených demenciou alebo Alzheimerovou chorobou.

Mnoho ľudí bojuje s bolesťou nôh, ktorú spôsobujú upchaté tepny. Ukázalo sa, že Ginkgo nielen zmierňuje bolesť, ale pomáha aj pri iných problémoch s krvným obehom.

ginkgo biloba

Bylinný doplnok stravy pomáha aj ženám. Zmierňuje príznaky PMS ako je citlivosť prsníkov či zmeny nálady.

Maca je všeholiek

Maca  je rastlinka, ktorá patrí medzi prírodné výživové doplnky a niekedy sa označuje aj ako peruánsky ženšen. Rastie v Peru, v drsných podmienkach a vo veľmi vysokých nadmorských výškach – nad 4 000 metrov. Hlavnou jedlou časťou rastliny je koreň, ktorý rastie pod zemou. Existuje v niekoľkých farbách, od bielej po čiernu.

Koreň Maca sa spravidla suší a konzumuje v práškovej forme, ale je k dispozícii aj v kapsulách a ako tekutý extrakt. Chuť prášku niektorí ľudia nemajú radi, opísali ju ako zemitú a orieškovú. Mnohí si ju pridávajú do smoothies, ovsených vločiek či sladkých dobrôt.

5 benefitov Maca koreňa

  1. Maca zvyšuje sexuálne libido u žien aj u mužov.
  2. Rastlina zvyšuje plodnosť u chlapskej populácie.
  3. Pomáha zmierňovať príznaky menopauzy.
  4. Zlepšuje náladu a potláča úzkostné stavy.
  5. Podobne ako iné výživové doplnky, zvyšuje športový výkon a energiu. Pomáha nabrať silu a svaly.

S Ashwagandhou sa zbavíte stresu

Ashwagandha je jednou z najdôležitejších byliniek ajurvédy, formy alternatívnej medicíny založenej na indických princípoch prírodného liečenia.

Používa sa už viac ako 3 000 rokov na zmiernenie stresu, zvýšenie energetickej hladiny a zlepšenie koncentrácie. Býva dostupná vo forme prášku alebo v praktickejších tabletkách.

Účinky Ashwagandhy

  1. Znižuje hladinu cukru v krvi.
  2. V niektorých prípadoch dokáže redukovať kortizol – uvoľňovanie stresového hormónu.
  3. Zvyšuje testosterón a plodnosť u mužov.
  4. Zvyšuje svalovú hmotu, silu a zlepšuje stavbu tela.
  5. Redukuje hladinu cholesterolu.
Ashwagandha

Panax Ginseng vás udrží fit

Prírodný výživový doplnok vo forme kapsúl, ženšen kórejský, sa v tradičnej čínskej medicíne používa už stáročia. Obsahuje zlúčeniny, ktoré sa navzájom dopĺňajú a poskytujú viaceré zdravotné výhody.

Podnecuje pamäťové a myšlienkové schopnosti. Existujú dôkazy o tom, že kombinácia ženšenu a extraktu z listov Ginkga môže zlepšiť pamäť u inak zdravých ľudí vo veku od 38 do 66 rokov.

Užívanie Panaxu znižuje riziko prechladnutia alebo chrípky. Navyše, pokiaľ ho konzumujete dlhodobejšie, redukuje pocity únavy a zlepšuje kvalitu života so sklerózou multiplex.

Zvyšuje sexuálne vzrušenie a spokojnosť u postmenopauzálnych žien.

Saw Palmetto

Bylinný doplnok stravy Saw Palmetto je druhom palmy pôvodom z juhovýchodných Spojených Štátov. Je obľúbený najmä u mužskej časti populácie. Bobule rastliny sa bežne používajú vo výživových doplnkoch na zlepšenie zdravia prostaty, vyváženie hladín hormónov a prevenciu vypadávania vlasov u mužov.

Saw palmetto obsahuje antioxidanty, ktoré zabraňujú poškodeniu buniek, znižujú zápal a chránia pred chronickými ochoreniami.

Často ho užívajú muži, ktorí chcú prirodzene zvýšiť hladinu testosterónu. Testosterón vplýva na niekoľko aspektov zdravia, vrátane telesnej stavby.

Saw Palmetto

Saw Palmetto rieši problémy s močením – so zväčšením prostaty, ktorá má za následok zníženie prietoku moču.

Nájdete ho vo forme praktických kapsúl.

Optimalizujte svoje hormóny prírodnou cestou

Vzhľadom na nespočetné množstvo vitamínov, výživových doplnkov a minerálov na trhu je náročné určiť, ktoré produkty skutočne pomáhajú a ktoré nie.

Ak už máte dosť chemických doplnkov, ktoré sa skrývajú pod nápisom “Vitamíny”, nákup u renomovaných značiek a hľadanie prírodných doplnkov vyrobených z vysoko kvalitných surovín vám prinesie doposiaľ nepoznané pozitívne účinky.

Pri výbere produktov vždy kontrolujte štítok použitých zložiek a spoľahnite sa na bylinné doplnky, ktoré vám pomôžu vyťažiť zo svojho tela maximum.