Prejsť na obsah
Tipy na výživové doplnky

Prečo užívať L-karnitín – spaľovač tukov?

Trh je presýtený rôznymi doplnkami výživy na chudnutie. Chudnutie podporujú rôzne prášky nahrádzajúce jedlo, tabletky na chudnutie a mnoho ďalších foriem a variácií. Pokiaľ sa pozriete na zdĺhavý výpočet zloženia, môžete sa sami seba pýtať: naozaj toto všetko pomáha chudnúť? Naozaj potrebujem toľko látok. Je užívanie všetkých týchto vecí bezpečné? Budú tieto veci fungovať tak aj na mňa?

Prečo užívať L-karnitín

Nie je to náhoda. Nie všetky aktívne látky majú rovnakú účinnosť, niektoré môžu byť dokonca škodlivé. Moja rada pre všetkých ľudí, ktorí chcú schudnúť: neverte rozprávkam o neuveriteľne rýchlom chudnutí, nevyhadzujte veľké množstvo peňazí za „magické“ prípravky.

Zamyslime sa nad tým spolu a nájdeme optimálne riešenie

Nie sú pochybnosti o tom, že lepšia možnosť pri chudnutí, ako vyvážená dieta a pravidelné cvičenie nie je. Tieto dva faktory nám pomáhajú udržať si zdravie a fyzickú kondíciu. Pokiaľ uvážime, čo nám môže pomôcť efektívne schudnúť, dostaneme sa k užívaniu L-Carnitinu, ako doplnku výživy. L-Carnitin napomáha metabolizmu tukov a dodáva telu energiu.

Jedna ampulka prípravku L-Carnitin urobí z vášho tela stroj na spaľovanie tukov. Zvýšený metabolizmus tukov vedie k chudnutiu. A spaľuje sa to, čo najviac nenávidíme – nechcený telesný tuk. Jedna ampulka L-Carnitinu Vám dodá rýchlo sa vstrebávajúci čistý L-Carnitin, ktorý Vám pomôže pokryť zvýšenú potrebu energie, akú majú svaly behom intenzívneho tréningu. To znamená, že požadovanú energiu získa Vaše telo z tukov, ktoré spaľujú svaly. L-Carnitin dodáva Vašim svalom „palivo“ – to je tuk.

Tri výhody v jednej ampulke – spaľovanie tukov, zvýšená produkcia energie, úbytok na váhe!

L-Carnitin 2000 ampule – dodávajú telu energiu a pomáhajú pri redukcii hmotnosti.

  • prirodná aktívna látka L-Carnitin,
  • tekutá forma – okamžité vstrebávanie,
  • jedna ampula obsahuje extra porciu L-Carnitinu 2000 mg,
  • vždy po ruke, jednoduché použitie,
  • hotový nápoj, netreba ho miešať,
  • kombinuje spaľovanie tukov a produkuje energiu,
  • výborné ovocné príchute: citrón, ananás-mango, zelený čaj

Využite uložený telesný tuk!

L-Carnitin zvyšuje výkon pri cvičení. Prípravok nie je určený iba pre kulturistov. Je doporučovaný všetkým atlétom a tým, ktorí chcú schudnúť. Tekutá forma je pre telo ľahko vstrebateľná a účinne využiteľná.
L-Carnitin sa bežne vyskytuje v mäse. Pokiaľ jete málo mäsa, potrebujete L-Carnitin telu dodávať vo forme doplnkov výživy.

L-karnitín a energia

L-Carnitin hrá v našom tele hlavnú úlohu v procese produkcie energie

Je to druh aminokyseliny, ktorá znižuje riziko kardiovaskulárnych chorôb a zvyšuje športový výkon. Je to účinný doplnok výživy pri chudnutí, dodáva Vám extra porciu energie, znižuje hladinu cholesterolu v krvi a zlepšuje krvný obeh.

L-Carnitin podporuje zdravý kardiovaskulárny systém. Pokiaľ užívate L-Carnitin, môže Vaše telo spaľovať tuky účinne. Pokiaľ teda chcete schudnúť, znížiť hladinu cholesterolu v krvi a potrebujete viacej energie, tak je to pre Vás to pravé.

L-Carnitin sa nachádza v ľudskom tele. Prispieva niekoľkými spôsobmi. Tí, ktorí pravidelne užívajú prípravky obsahujúce L-Carnitin, im prispieva k celkovému dobrému pocitu. Zvyšuje energiu prirodzeným spôsobom. Nedostatok L-Carnitinu je oveľa bežnejší, ako si myslíme. Môže viesť k príznakom ako sú obezita, diabetes, vyčerpanie, vysoká hladina cholesterolu v krvi…teda k metabolickým problémom.

Pretože prirodzeným zdrojom L-Carnitinu je mäso, užívajú doplnky s obsahom L-Carnitinu často vegetariáni. Ovocie a zelenina obsahujú iba minimálne množstvo L-Carnitinu. Pokiaľ sa zamyslíme nad potrebami ľudského tela, sú doplnky stravy L-Carnitinu pre vegetariánov veľmi prínosné, obzvlášť tak ampule L-Carnitin.

L-Carnitin zvyšuje športový výkon

L-Carnitin zvyšuje výdrž a výkon pri aeróbnom cvičení. Ampule L-Carnitin sú skvelým prirodzeným zdrojom energie. Užívanie doplnku L-Carnitinu je veľmi príjemné a osviežujúce vďaka skvelej chuti hotových nápojov z ampuliek.

L-Carnitin pre zdravie kardiovaskulárneho systému

Srdcový sval pokrýva 2/3 svojej potreby energie zo spaľovania tukov. Preto dodáva L-Carnitin srdcu viacej energie. Chráni cievy pred usadzovaním cholesterolu a znižuje hladinu triglyceridu v krvi.

L-Carnitin pri chudnutí

Štúdie ukázali, že L-Carnitin je veľmi účinným nástrojom pri chudnutí. L-Carnitin urýchľuje spaľovanie tukov. Kombinácie účinku L-Carnitinu s vyváženou stravou (s nízkym príjmom kalórií) a akýmkoľvek pravidelným cvičením, môžeme dosiahnuť viditeľné výsledky pri chudnutí. Spojenie minimálneho cvičenia a zdravého stravovacieho programu môže viesť k priemernému úbytku váhy 0,5 kg týždenne. Tí, ktorí vypijú jednu ampulu L-Carnitin denne, môžu znížiť váhu pri rovnakej diéte a rovnakom tréningovom programe 4-5 kg týždenne.

Prečo je L-Carnitin tak účinný? Táto aktívna zložka preváža tuk – asi ako nákladné auto – k mitochondriám v bunkách, kde sa tuky spaľujú na energiu. Pokiaľ sa tuk nedostane do buniek, nezbavíme sa ho bez ohľadu na to, akú prísnu diétu držíme. Hneď ako sa tuk dostane k mitochondriám buniek, spaľuje sa na energiu.

Doporučuje sa užívať jednu dávku ampuliek L-Carnitin ráno nalačno a jednu dávku pred cvičením. Nedoporučujeme užívať L-Carnitin tesne pred spaním, pretože zvýšený metabolizmus môže rušiť kľudný spánok. Ampulky L-Carnitin neobsahujú žiadne povzbudzujúce prostriedky, dodávajú energiu prirodzeným spôsobom tým, že podporujú produkciu energie tela samotného.

Zdroje L-Carnitinu

L-Carnitin môže byť produkovaný priamo ľudksým telom z vitamínov a aminokyselín, pokiaľ sa v tele vyskytujú v primeranom množstve. Sú to vitamíny B1, B6, C a železo. Aby telo mohlo vyrábať carnitin, potrebujeme taktiež aminokyseliny.

O nedostatku L-Carnitin?

Už vieme, že pokiaľ máme nedostatok L-Carnitinu, nemôžu sa tuky dostať k mitochondriám v bunkách a tým klesá pordukcia energie. Čo sa stane, pokiaľ sa tuk nepremení na energiu. Uloží sa. To vedie k obezite a niektorým ďalším príznakom.

L-Carnitin zastavuje ukladanie tuku v pečeni a v srdečnom svale.

Aby sme to zhrnuli L-Carnitin je výborná látka, ktorá dodáva energiu, spaľuje tuky, podporuje všeobecné zdravie a to všetko zároveň!

Kto potrebuje L-Carnitin?

Užívanie sa doporučuje atlétom, tým ktorí chcú schudnúť, vegetariánom a všetkým, ktorí potrebujú energiu naviac, silu alebo zvýšiť spaľovanie tukov v tele. Nie je účinný len pri chudnutí, ale taktiež pre celkové zdravie srdca a pečene.

Aktívna látka v prípravku ampule L-Carnitin – L-carnitin s 99,9% čistotou

Je to veľmi čistá zložka, v porovnaním s tabletkovou formou, ktorá obsahuje asi iba L-Carnitin so 70% čistotou. Preto je tekutá forma L-Carnitinu účinnejšia a forma ampuliek tohoto doplnku výživy oveľa praktickejšia. Tento jedinečný prípravok dodáva energiu pri cvičení a urýchľuje spaľovanie tuku pri chudnutí.

Doporučené dávkovanie:
Jednu ampulku ráno nalačno a jednu 30 minút pred cvičením.