Prejsť na obsah
Tipy na výživové doplnky

7 najlepších doplnkov na spaľovanie tuku

Prípravkov na kontrolu váhy sa nemusíte báť, keďže v podstate obsahujú aktívne zložky vyskytujúce sa prirodzene v ľudskom tele, ale v takej čistote a množstve, ktorú je len ťažké prijať s jedlom a nápojmi.

Najlepšie doplnky na spaľovanie tuku

Neustály pokrok vo vede nám dáva prístup k stále účinnejším a ľahko dostupným výživovým doplnkom na podporu nášho príjmu živín. S neustálym zhonom, prácou a rodinnými povinnosťami je ťažké dávať pozor na prijímanie všetkého, čo naše telo potrebuje v správnom čase, množstve a kvalite. Zabudnite na všetky tie hlúpe, bezvýznamné diéty založené na rýchlosti alebo jednom jedle. Iba ak budete jesť uvedomelo a podporovať to správnymi výživovými doplnkami, môžete dosiahnuť dlhotrvajúce riešenie. Môžete tiež zvýšiť množstvo využitých kalórií počas tréningu, čím zvýšite rýchlosť úbytku váhy, ale niektoré produkty na spaľovanie tuku môžu pomôcť aj potláčaním vašej chute do jedla alebo zamedzením absorpcie prijatých kalórií, možno tým, že vás dobijú energiou.

Prípravkov na kontrolu váhy sa nemusíte báť, keďže v podstate obsahujú aktívne zložky vyskytujúce sa prirodzene v ľudskom tele, ale v takej čistote a množstve, ktorú je len ťažké prijať s jedlom a nápojmi. Taktiež majte na mysli, že by ste ich mali užívať pravidelne a v rovnakom čase pre maximálnu účinnosť, pretože vaša nedbalosť, prípadne zabudnutie doplnkov, môže negatívne ovplyvniť vaše úsilie.

Ako si vybrať spaľovač

Ak ste sa konečne rozhodli, že chcete schudnúť a ste odhodlaný venovať tomu čas a energiu, pripravovať jedlá, ktoré potrebujete, počítať kalórie, ktoré potrebujete a vykonávať potrebné množstvo fyzického cvičenia, len vtedy je čas zvažovať kúpu nejakého spaľovača a nie opačne. Je veľmi dôležité si pamätať, že užívanie spaľovača samo o sebe na stratu váhy nestačí. Tieto výživové doplnky sú veľká pomoc, ale nemôžu vás ušetriť všetkého úsilia, ktoré je potrebné na dosiahnutie pokroku.

Keď uvažujete nad pre vás správnym spaľovačom, mali by ste najprv rozhodne zvážiť svoj životný štýl a zdravotný stav. Čo spôsobuje vašu nadmernú váhu a prečo chcete schudnúť? Ako tento problém začal? Ak sú za tým zdravotné problémy, mali by ste to najskôr konzultovať s doktorom. V prípade, že to je len lenivosť, mali by ste zvážiť výživový doplnok, ktorý nakopne vašu hladinu energie. Pri nadmernej chuti do jedla si vyberte doplnok na potlačenie chute. Ak nemôžete mať dostatok fyzického cvičenia, vyberte si taký, ktorý zvyšuje spotrebu energie. Ak prijímate príliš veľa z niektorých živín a nemôžete nájsť spôsob ako to zredukovať, vyberte si doplnok, ktorý zabráni ich absoprcii. Samozrejme, odporúča sa to len príležitostne. Ak športujete a chcete zvýšiť spaľovanie tuku, na to nájdete medzi výživovými doplnkami tiež riešenie. Môžete tiež nájsť alternatívu, ak potrebujete nahradiť jedlo s niektorým nízko-kalorickým doplnkom, ktorý obsahuje užitočné živiny.

Prírodné aktívne zložky v spaľovačoch

Ako sme už spomenuli, väčšina produktov na spaľovanie tuku obsahuje prirodzene sa vyskytujúce zložky. Medzi najpopulárnejšie produkty patria tieto:

L-Carnitine + Chrome 500 ml:
Oba, L-karnitín a chróm, sa prirodzene vyskytujú v našom tele. V podstate, L-karnitín je aktívny činiteľ, ktorý transportuje mastné kyseliny uvoľnené z tukových rezerv do miest, kde telo využíva energiu ako sú mitochondrie. Vaše telo sa môže najľahšie zbaviť tuku, keď neexistuje riziko žiadnej záchrannej reakcie – ako uvoľnenie sacharidov z rezerv alebo opačne, transport cukru z krvi do zásob – kvôli náhlemu poklesu alebo nárastu hladiny cukru v krvi. Správne a stabilné hladiny cukru v krvi sú základným kritériom k úbytku na váhe.

HCA:
Kyselina hydroxycitrónová, je aktívne činidlo rastliny zvanej Garcinia Cambogia. HCA blokuje fungovanie enzýmu zodpovedného za transformáciu sacharidov na tuk. Tým pádom, ak príležitostne, napríklad na povinnom firemnom večierku alebo narodeninovej párty viete, že budete musieť zjesť viac sacharidov ako vám povoľuje diéta, zvážte užívanie HCA, ktorá pomáha zabraňovať prijatým sacharidom zväčšovať tukové rezervy.

ALC:
Acetyl L-karnitín je aktívna zložka, ester kyseliny octovej nachádzajúcej sa v L-karnitíne. L-karnitín je látka obsahujúca aminokyseliny, ktoré sa prirodzene vytvárajú v ľudskom tele. Vzhľadom na to, že L-karnitín je súčasťou transportného systému mastných kyselín, vďaka tomu môže byť využitá energia uložená v tukoch a preto je potrebný pre premenu tuku na energiu.

Zinok prispieva k správnej premene mastných kyselín a k udržiavaniu normálnej hladiny testosterónu v krvi. Zinok prispieva k normálnej premene makronutrientov a tým pádom má rozhodujúcu fyziologickú funkciu.

Účinné chudnutie so spaľovačmi tuku

Pre účinné chudnutie kombinujte tieto výživové doplnky

Nasledujúcich 7 produktov BioTechUSA sa navzájom skvele dopĺňa a robia tým vaše chudnutie tak účinné ako sa len dá. Ak ich užívate v správnom čase a v správnych množstvách, dopĺňajúc správnu stravu a tréningový program, potom si nemôžete byť istejší, že dosiahnete svoj cieľ.

1. Thermo Drine
Termogenické spaľovače tuku obsahujú stimulanty, ktoré zvyšujú telesnú teplotu o pár desatín stupňa, čo si vyžaduje viac energie z vášho tela, takže spálite viac kalórií. Týmto spôsobom môžete podporiť chudnutie prakticky bez fyzického cvičenia, ale samozrejme, budete potrebovať presný jedálniček, inak tento efekt nebude dostatočný. Odporúča sa užívať ho ráno po prebudení alebo pred tréningom. Je to tiež účinná zbraň, keď sa chcete len zbaviť pár kíl. Ak máte problémy s krvným obehom, termogenické produkty by ste nemali užívať.

2. Super Fat Burner
Nie náhodou je Super Fat Burner jedným z našich najpopulárnejších lipotropných prípravkov: je to komplexný produkt obsahujúci 14 zložiek. Má kombinovanú aktívnu zložku, ktorá je bez stimulantov, takže ho môžete tiež užívať s termogenickým spaľovačom tuku. Tiež je účinný, ak máte problém s krvným obehom alebo nadmernou váhou. Jeho obsah L-karnitínu prispieva k spaľovaniu tuku, tiež obsahuje vitamíny a minerály, nevyhnutné pre fungovanie látkovej premeny sacharidov. Zložky obsahujú aj HCA, ktorú sme už predtým spomínali, ako aj extrakt zo zeleného čaju. Vďaka zloženiu podporujúcom metabolizmus môže byť Super Fat Burner skvelým doplnkom do vašej diéty!

3. Carb-x
Výživový doplnok s obsahom rastlinnej vlákniny, extraktom zo zŕn zelenej kávy a chrómom. Hlavná zložka Carb-X je veľmi populárny extrakt konjacu, tiež známy ako glukomanán (konjac-manán), ktorý je vo vode rozpustnou vlákninou. Chróm prispieva k normálnemu metabolizmu makronutrientov a k udržiavaniu hladiny cukru v krvi.
Z pomedzi zložiek Carb-X, extrakt zelenej kávy nepotrebuje zvlášť predstavovať. Popri 50% obsahu kyseliny chlorogénovej, je tiež prírodným zdrojom kofeínu. Tým pádom by ste ho nemali kombinovať s termogenickým spaľovačom. Je skvelý na potlačenie chute do jedla, pretože glukomanán ako vláknina viaže na seba vodu a zasýti vás, takže po jeho užití sa nebudete cítiť hladný.

4. Fat-X
Podobne ako Super Fat Burner je bez stimulantov a tým pádom ho môžete kombinovať s termogenickým spaľovačom. Obsahuje inulín a vlákninu, takže ním môžete kontrolovať svoj apetít. Zložky zahŕňajú chróm, ktorý prispieva k udržiavaniu normálnej hladiny cukru v krvi. Fat-X tiež obsahuje jód, ktorý prispieva k normálnej funkcii štítnej žľazy. Produkcia hormónov štítnej žľazy hrá základnú úlohu pri priberaní alebo úbytku váhy. Nedostatočná činnosť štítnej žľazy je v súčasnosti bežný problém, ktorý úbytku váhy zamedzuje. Tento produkt sa odporúča mužom aj ženám, ktorí chcú schudnúť, ale je pre nich ťažké dodržať striktnú diétu.

5. Desert
Môže sa stať z viacerých dôvodov, že vaše telo zadržiava vodu viac ako obyčajne a vy sa cítite napuchnutý a ťažký. Môže k tomu dôjsť, ak ste nevypili dostatočné množstvo tekutiny alebo po dlhej ceste. Desert pomáha vášmu telu udržiavať optimálnu hladinu vody a môže byť užitočný aj keď sa snažíte zhodiť pár kíl. Produkt obsahuje množstvo prírodných zložiek ako petržlen, borievka obyčajná a púpava. Môže byť tiež účinnou pomocou pri dosahovaní súťažnej formy. Pre perfektné výsledky je možné ho kombinovať s akýmkoľvek produktom.

6. Zero Bar
Či je váš cieľ zdravý životný štýl alebo chudnutie, radšej majte Zero Bar vždy so sebou. Je to neuveriteľne chutná proteínová tyčinka, bez pridaného cukru, ktorá uspokojí vašu chuť na sladké. Môžete si ju dať kedykoľvek medzi dvoma jedlami, keď vás zastihne hlad alebo keď nemáte čas na poriadne jedlo, ale nechcete si pokaziť svoju diétu. Zero Bar je dostupná vo veľkom množstve príchutí, takže si určite nájdete tú pravú. Môžete ju kombinovať s akýmkoľvek doplnkom na spaľovanie. Dokonca sa zmestí aj do vášho vrecka, takže si ju môžete so sebou zobrať kdekoľvek.

7. Ultra Loss
Ultra Loss je nízkokalorický nápojový prášok s vysokým obsahom bielkovín, ktorý je skvelou náhradou napríklad za večeru. Teda môžete ísť do postele s užitočnými živinami bez prijímania zbytočných kalórií na večer, kedy je tomu najlepšie sa vyhnúť. Pripravený s vodou, Ultra Loss obsahuje 106 kalórií, takže perfektne zapadne do akejkoľvek diéty alebo nízkokalorického jedálnička. Môžete ho tiež užívať v kombinácii s akýmkoľvek spaľovacím produktom. Ak plánujete na večeru iné jedlo, môžete si ho dať tiež po tréningu, či dokonca na raňajky. Je dostupný vo viacerých príchutiach, takže si tú svoju určite vyberiete.

Spaľovanie tuku na maximum

Využite odhodlanie, ktoré v sebe teraz máte a vynaložte úsilie, aby ste dosiahli svoje ciele! Ak vám to odsúhlasil aj lekár, prestaňte váhať a vyberte si kombináciu výživových doplnkov, ktoré najlepšie poslúžia vášmu účelu. Optimálna diéta a aspoň 3, no ideálne viac dní fyzickej aktivity týždenne, sú skvelým základom na chudnutie. Môžete tomu ešte viac pomôcť užívaním L-karnitínu pred tréningom, nakopnite využitie kalórií za pomoci termogenického spaľovača, pomôžte tráviacemu systému adekvátnym príjmom vitamínov a minerálov a uistite sa, že večer jete iba najdôležitejšie a nízkokalorické potraviny.