Prejsť na obsah
Tipy na výživové doplnky
Životný štýl

Dostaňte sa na správnu cestu: Faktory ovplyvňujúce zdravý životný štýl

Urobiť viac pre svoje zdravie, schudnúť alebo získať kondíciu a postupne budovať svalnatú postavu. Rozhodnutia o zmene životného štýlu najčastejšie padajú s nástupom nového roka. To ale nemusí byť pravidlom pre každého a zamávať nezdravému životnému štýlu môžete kedykoľvek. Dôležité je urobiť rozhodnutie, stanoviť si ciele a vytrvať.

zdravý životný štýl a pohyb

Pri otázke, čo je zdravý životný štýl, bude odpoveď pre každého iná. Pre prepracovaného človeka to bude viac oddychu, pre obézneho jedinca zas viac pohybu. Pri hľadaní odpovedí vám podávame pomocnú ruku v podobe unikátneho BioTechUSA Lifestyle programu

Na začiatku zadáte svoje údaje spolu s parametrami a cieľmi. My vám v BioTechuUSA naplánujeme vaše tréningy, stravu a na mieru pripravíme balíčky efektívnych výživových doplnkov, určených len pre vás. Tu môže začať ktokoľvek a kedykoľvek.

Komu odporúčame zapojiť sa do zmeny životného štýlu

Každý jedinec bude mať svoje dôvody na zmenu životného štýlu. Niekedy sa telo ozve samo a varovnými signálmi v podobe chorôb alebo zranení dáva najavo svoj zlý stav. Inokedy môže byť spúšťačom zmien okolie. Nech sú dôvody akékoľvek, odporúčame vám zmenu životného štýlu prostredníctvom nášho BioTechUSA Lifestyle programu realizovať v nasledovných prípadoch.

Chcete žiť zdravšie

Na prvý pohľad príliš skromný, no v skutočnosti veľmi zásadný, je cieľ, v ktorom chceme žiť zdravšie. Sú rôzne faktory, ktoré ovplyvňujú zdravý životný štýl. Na začiatku je dobré vedieť ktoré to sú, následne sa zamerať na ich dodržiavanie.

Pravidelná aktivita, kvalitná a vyvážená strava sa musia stať automatickou súčasťou života zdravého človeka. Kvalitné výživové doplnky výrazne podporujú zdravý životný štýl. Ich pravidelnou konzumáciou šetríte čas a máte istotu, že ste telu dodali všetky potrebné minerály, vitamíny aj stavebné prvky. Výsledkom bude zdravie, kvalitná imunita a spokojný život. S BiotechUSA Lifestyle programom dostanete konkrétne tipy na užitočné aktivity, vyvážený jedálny lístok aj efektívne doplnky výživy. 

žena, ktorá behá v rámci zdravého životného štýlu

Redukcia hmotnosti

Najčastejším dôvodom k zvýšenej pohybovej aktivite a zmene životného štýlu je práve potreba schudnúť. Nepohodlie pri obliekaní, problémy so spánkom aj bežnými dennými činnosťami, nízke sebavedomie alebo prejavy závažných ochorení nasmerujú k zdravému životnému štýlu milióny ľudí po celom svete.

Zmena stravovacích návykov a pravidelný pohyb sú pri redukcii hmotnosti kľúčové. Vhodné doplnky výživy celý proces ešte viac urýchlia.

Budovanie svalovej hmoty

Redukcia hmotnosti so sebou prinesie aj budovanie svalovej hmoty. Časom sa práve tento cieľ stane tým hlavným. Začiatky v posilňovni bývajú kritické.

Pri nesprávnom tréningu bez výsledkov sa dostaví sklamanie a veľké množstvo ľudí tak svoje plány opúšťa. To ale nebude váš prípad.

Náš program pomôže so správnym nastavením tréningov. Určí aké živiny a v akých dávkach je potrebné konzumovať a vyberie vhodné doplnky stravy

Zlepšenie výkonnosti

Ak potrebujete zlepšovať výkon svojho tela a budovať kondíciu, program je určený práve pre vás. Dobrá kondícia prospeje telu po každej stránke. Okrem vyššieho výkonu pri športe a pohybe budete zvládať viac vecí aj počas bežného dňa. Pozitívna psychika je ďalším benefitom, pre ktorý sa v kondícii udržiavajú mladí aj starí.

Overené spôsoby, ako zmeniť životný štýl

Pri ceste za vysnívanou postavou, dobrou kondíciou a zdravým telom sa každý začiatočník stretne s prekážkami. Tie môžu spočívať v nedostatku informácií, alebo naopak, v ich prebytku, v ktorom je ťažké sa orientovať. Ponúkame vám overené spôsoby, ako začať správne, cvičiť kvalitne a ciele dosahovať efektívne.

cvičenie vo fitku ako odpoveď na otázku, čo je to zdravý životný štýl

Stanovte si ciele

Na úplnom začiatku si stanovte svoje ciele – tie vám pomôžu koncentrovať sa na svoje úsilie v momente, keď by ste všetko chceli vzdať. Ciele si zadajte realistické a tak, aby sa dali priebežne plniť a kontrolovať meraniami (váha, čas, vzdialenosť, BMI).

Môžete si napríklad určiť postupný úbytok na váhe počas dvoch mesiacov, zlepšenie časov pri behu, vyšší kalorický výdaj pri športe alebo vyššiu váhu na činke. 

Dobrou pomôckou je vizualizácia svojho cieľa v podobe plagátu na stene alebo tapety v mobile či počítači. Svoj cieľ tak máte neustále pred sebou a bude vás neustále motivovať.

Zbavte sa zlých návykov

Ďalším krokom v ceste za zdravým životným štýlom je sebareflexia a hľadanie príčin stavu, v ktorom práve ste a ste s ním nespokojný. Pomerne ľahko sa na začiatku dajú nájsť klasické neduhy akými sú fajčenie, prejedanie, záľuba v nezdravých jedlách alebo stres.

V druhom kole sa zamyslite nad spúšťačmi. Konzumujem veľa sladkého preto, lebo som v neustálom strese alebo mám problém so sebaovládaním? Viem narábať so svojím časom efektívne? Viem si deň organizovať a najesť sa minimálne trikrát a nie len raz – do prasknutia a výlučne večer? Mám vyhovujúce zázemie a blízkych ľudí, ktorí má podporia? Poctivá analýza znamená efektívnejšie odstránenie problémov aj rýchlejší progres.

Stravujte sa zdravo každý deň

Dôležitý je každý deň. Je veľkým omylom myslieť si, že pár „zdravých dní” niečo vyrieši. Veľmi efektívny postup, ako dosiahnuť dobré stravovanie každý deň, je postupná premena jedálnička. Zaraďujte čoraz viac menších porcií jedla počas dňa. Zmeny uskutočňujte postupne, vyhnite sa nárazovému hladovaniu.

Plánujte dopredu

Pri zmene životného štýlu nič nenechajte na náhodu. Plánujte dopredu pohybové aktivity a k nim prispôsobte svoju stravu. Niekedy bude potrebné zvýšiť prísun sacharidov, inokedy zas príjem bielkovín. Všetko závisí od spôsobu cvičenia a stanovených cieľov. 

Plánovať môžete začať v obchode – pri nákupe. Zabezpečte si kvalitné suroviny, pripravujte si vlastné jedlá a nekupujte spracované výrobky. Ak prevezmete kontrolu a budete plánovať múdro, k výsledkom sa dopracujete rýchlejšie.

plánovanie tréningov

Využívajte výhody doplnkov stravy

Kvalitné doplnky výživy posunú vašu snahu o level vyššie. Vhodne zvolenými doplnkami dodáte telu energiu potrebnú pred tréningom. Spaľovače pomôžu organizmu pri aktivite spáliť viac energie. Aminokyseliny ochránia svalovú hmotu pred zničením. Proteínovými doplnkami dostane telo optimálnu dávku látok na výstavbu nových svalov.

Už dávno neplatí, že doplnky sú len prášky a tablety. Proteín si vychutnáte ako chutnú tyčinku alebo zmrzlinu, spaľovač vypijete v podobe shotu. Súčasťou nášho programu je balík doplnkov, pripravený každému na mieru.

Zdravý životný štýl a pohyb v znamení pravidelných tréningov

Medzi najzásadnejšie faktory, ovplyvňujúce životný štýl, patrí pravidelný pohyb. Každý, kto túži po poctivej zmene a výsledkoch, musí klásť dôraz na pravidelnosť. Podobne ako pri strave, ani tu pár aktívnych dní nič nerieši.

Ak sa má telo zmeniť, musí dostávať impulzy na zmenu pravidelne a dlhodobo. Záťaž je nutné neustále zvyšovať. Ľudský organizmus má tendenciu adaptovať sa a hľadá spôsoby, ako si „svoju prácu” uľahčiť.

Nemôžete pol roka, a bez zmeny, behávať tú istú vzdialenosť, ani držať stále rovnaké tempo. Taktiež vo fitku musíte postupne cvičiť stále nové cviky s väčšími váhami. Kto chce výsledky, musí neustále napredovať.

BioTechUSA Lifestyle program vás prevedie všetkými fázami tréningu, nastaví správne stravovanie a bude vaším pomocníkom počas celej doby vášho snaženia. Systém spätnej väzby a priebežnej kontroly zamedzí stagnácii a zabezpečí neustály progres. Vďaka nemu sa pri cvičení nebudete nikdy nudiť a výsledky vás budú posúvať stále vpred.

Zaregistrujte sa zdarma už dnes a ako bonus využívajte zľavy BiotechUSA e-shopu na všetky produkty.