Prejsť na obsah
Uncategorized

TOP 5 bezlaktózových proteínov

Vybudovať svalnatú postavu dokážete aj bez mlieka. Ak trpíte intoleranciou na laktózu a zamýšľate sa nad tým, ktoré proteíny sú pre vás vhodné, ponúkame vám výber našich 5 favoritov. Vyberte si bezlaktózové proteíny, ktoré vás ohromia svojou chuťou a zložením.

muž, ktorý pije bezlaktózový proteín

Laktózová intolerancia

Ak ste niekedy po požití mliečneho výrobku alebo čistého mlieka zaznamenali bolesti brucha, silné hnačky alebo zvláštne pocity v oblasti brucha, trpíte intoleranciou na laktózu. Ide o ochorenie, ktoré postihuje približne 20 % populácie a netreba si ho zamieňať s alergiou na mlieko.

Laktózová intolerancia je spôsobená nedostatkom tráviaceho enzýmu. Ten je zodpovedný za štiepenie mliečneho cukru (laktózy) na jednoduchšie útvary. Práve nestrávené mlieko spôsobuje v tráviacom trakte vyššie spomínané problémy. 

Každý jedinec má pritom iný stupeň intolerancie. Niekedy postačí malé množstvo laktózy, inokedy telo znesie viac. Na záver sa ochorenie prejaví vždy rovnako, riešením je obmedzenie alebo rovno vylúčenie mlieka aj všetkých mliečnych potravín.

Najlepšie bezlaktózové proteíny

Ak ste športovec, alebo si chcete vybudovať svalnatú postavu, potrebujete veľké množstvá bielkovín prijímať pravidelne. Problémom ale je, že najviac bielkovín obsahujú práve mliečne výrobky.

Ďalšou výhodou výrobkov z mlieka je, že na rozdiel od mäsa nezaťažujú tráviacu sústavu. Trávenie prebieha postupne a pocit hladu nastupuje oveľa neskôr. Preto sú vhodné najmä do diét. Vybudovať svalnatú postavu sa našťastie dá aj bez mlieka. 

muž a žena na pláži

BiotechUSA má pre vás viacero riešení, ktoré vám zabezpečia splnenie vášho sna bez kompromisov. Pravidelným užívaním bezlaktózových proteínov sa vyhnete nepríjemnostiam s trávením a vhodným výberom získate aj niečo navyše. Ponuka je mimoriadne pestrá, stačí si vybrať taký proteín, ktorý bude najviac zodpovedať vašim potrebám a možnostiam.

Vegan Protein

Absolútna špička medzi vegánskymi proteínmi je Vegan Protein. Bielkoviny hrášku a ryže sú obohatené o ďalšie funkčné aminokyseliny. Športovec dostáva v každej dávke plnohodnotnú porciu bielkovín (19 g), ktoré zabezpečia rast svalov aj potrebnú regeneráciu.

Neobsahuje laktózu, cukor ani glutén. Je vhodný aj pre celiatikov. Okrem toho sa v tomto proteíne nenachádza aspartam, konzervačné látky ani farbivá. Bonusom je ekologický obal.

vegan protein

100% Pure Whey bez laktózy

BiotechUSA 100% Pure Whey Lactose Free je vysoko bielkovinový doplnok, ktorý neobsahuje žiadnu laktózu ani lepok. Bielkoviny v ňom sú zbavené mliečneho cukru (laktózy), no napriek tomu chutí vynikajúco a v každej dávke dostanú vaše svaly aj 4,6 g BCAA navyše. Na výber je celý rad skvelých príchutí a samozrejmosťou je, že bez laktózy je úplne každá. Moderné balenie obsahuje minimum plastov a je šetrné k životnému prostrediu. 

100% Pure Whey bez laktózy

Iso Whey Zero Black

Bezlaktózový proteín  Iso Whey Zero Black s najvyšším obsahom bielkovín až 90 %. Pri výrobkoch s označením BLACK je „štandardom”, že obsahujú len prvotriedne suroviny a telu každý zákazník dostáva najvyššiu možnú kvalitu.

Zero Black proteín je kompletne bez cukru, bez laktózy a bez lepku. Okrem najvyššieho možného obsahu bielkovín ( v jednej procii až 27 g) dostávajú svaly aj 3 g kreatínu spolu s 4g BCAA. Tento anabolický koktail znamená maximálnu regeneráciu a maximálne prírastky aj vďaka pridanému zinku a vitamínu B3. Je vhodný je najmä pre mužov, ktorí trénujú pravidelne a tvrdo. 

Iso Whey Zero Black

Iso Whey Zero Natural

Srvátkový proteín bez cukru a laktózy – to je Iso Whey NATURAL z najvyššej rady ZERO. Príchute ho robia ešte výnimočnejším.

Natural v názve značí, že každá jedna príchuť je dosiahnutá pridaním prírodného extraktu. Na výber tak máte kokos, vanilku so škoricou a jahodu.

Samozrejmosťou je najvyšší možný obsah bielkovín v jednej porcii (až 21 g) a 4,1 g BCAA navyše. Je vhodný do diéty, užívanie je bezpečné aj počas tehotenstva a dojčenia. Proteín neobsahuje pridané sladidlá ani konzervačné látky, obal je vyrobený z minimálneho možstva plastu.  

Iso Whey Zero Natural

Zero Shake

Ak pri dopĺňaní bielkovín preferujete pohodlie a rýchlosť, siahnite po hotovom nápoji Zero Shake. Tento nápoj je UHT nízkotučný mliečny proteínový koncentrát, ktorý neobsahuje lepok, aspartam a je zbavený laktózy.

Jedna porcia obsahuje 25 g bielkovín a dostupný je s čokoládovou príchuťou. ZERO znamená nielen nula cukru, ale aj nula konzervačných látok a nulové úsilie pri jeho príprave. Výborne sa hodí do kabelky, školskej tašky alebo vrecka na cvičenie. Pred otvorením nemusí byť v chladničke, vziať si ho preto môžete naozaj kdekoľvek.

Zero Shake

Tip na záver

Nezabúdajte, že bezlaktózové proteíny sa v žiadnom prípade nemôžu miešať s mliekom. Takýto proteínový šejk vám uškodí a vy si zbytočne znehodnotíte svoj bezlaktózový produkt. Vždy ho preto mixujte s vodou. Ak vám napriek tomu hotový šejk pripadá riedky, vmixujte doňho ovocie. Banán alebo jablko ho príjemne zahustí a zároveň vás zasýti. Takto pripravený proteínový nápoj bez laktózy je zvlášť vhodný v období pred nočným spánkom.