Prejsť na obsah
Tréningové plány

Spravte tieto 4 zmeny

Ak chcete dosiahnuť zlepšenie tak by ste mali vedieť vykonať zmeny, keď je to potrebné. Je potrebné si uvedomiť, že keď ste robili niečo príliš dlho rovnako je na čase brať veci trochu vážnejšie a zmeniť to. Teraz je ten správny čas stať sa z bežného chlapíka v posilňovni niekým, za kým sa budú ľudia otáčať a žiadať ho o radu.

4 zmeny pre zlepšenie

Ak spravíte tieto 4 zmeny nebude dlho trvať a posuniete sa na vyššiu úroveň.

1. Zvýšte počet tréningov

Veľa mužov zvyčajne chodí do posilňovne 4 krát do týždňa, čo nie je zlé a funguje to, ale nie tak ako keby ste tam chodili 5-6 krát týždenne. Je to určitá zmena, ktorá sa stane keď prejdete z primeranej frekvencie na vysokú frekvenciu. Získate množstvo adaptačného stresu, vaše svaly budú reagovať odlišne a zostanete vo forme po celý rok bez toho, aby ste sa o to nejak extra snažili.

Už to bude viac o zjedení dostatočného množstva jedla, aby ste boli pripravený na ďalší tréning tvrdo trénovať ako o hladovaní. Vyskúšajte tréning 6 krát do týždňa a uvidíte, ako to bude pre vás fungovať.

Zvýšte počet tréningov

2. Zmeňte váš tréningový štýl

Nepoužívajte stále rovnaký tréning týždeň čo týždeň – čoskoro prestanete rásť. Každých 4-6 týždňov spravte nejakú zmenu. Môžete robiť HIIT (High Intensity Interval Training) 4 týždne, potom GVT (German Volume Training) nasledujúce 4 týždne. Dôležitá vec je pochopiť, že ak chcete viac svalov musíte veci meniť, aby si vaše svaly nezvykli (preto Vám pošlem email o prekonaní stagnácie)

3. Vážte si jedlo

Rozdiel medzi chlapíkom čo vyzerá dobre a niekým, kto skutočne vyzerá skvele je v detailoch, akým je napríklad váženie vášho jedla každý deň. Keď hmotnosť jedla na deň odhadujete, štatisticky sa pomýlite približne o 30%, takže je najlepšie vytiahnuť váhu a začať ju používať. Ako zázrakom porastiete preto, že budete jesť potrebné množstvo jedla.

4. Nezanedbávajte spánok

Spánok je podceňovaný. Prisahám, že ľudia mi neveria keď im hovorím, že spánok môže byť práve ten rozdielový faktor, ale je to skutočne tak. Ak spíte zle, potom váš hormonálny systém trpí a rovnováha vody vo vašom tele sa môže tiež zmeniť. Tieto veci sú skutočne dôležité, ak sa snažíte spraviť krok od dobrého k skvelému.

Ulisses