Prejsť na obsah
Tipy na výživové doplnky

Top 10 najlepších vegánskych BioTechUSA výživových doplnkov

vegan protein

Vegánstvo a aktívny životný štýl, budovanie svalov, dokonca aj profesionálny šport sa dnes dajú realizovať bez obmedzení a kompromisov. Dôkazom sú domáce aj svetové celebrity a známi herci (Brad Pitt), umelci (Jared Leto) aj vrcholoví športovci (Zdeno Chára). 

Všetkých spája vegánske stravovanie a celoročne náročný program. Vďaka vegánstvu zvládajú podávať maximálny výkon a dosahovať výrazné úspechy. 

Vegánsky životný štýl

Vegánstvo sa od vegetariánstva líši úplným vylúčením potravín, ktoré pochádzajú od živočíchov – mliečne výrobky, vajcia aj med. Práve mliečne výrobky a vajcia sú popri mäse najbohatšie na bielkoviny a iné dôležité látky. Preto je potrebné ich nahradiť skutočne kvalitným zdrojom, ktorý nášmu telu pomôže dosahovať výkon na úrovni, akej potrebujeme.

Riešením sú vegánske doplnky výživy od BioTechu, ktorý sa zameral na vegánov a priniesol na trh nový rad kvalitných výrobkov, ktoré si postupne predstavíme.  

Výhody vegánskych doplnkov od BioTechUSA

BioTechUSA patrí medzi 5 najväčších európskych výrobcov doplnkov výživy. Už druhú dekádu prináša na trh funkčné výrobky v top kvalite. Sledujúc trendy v oblasti nových foriem stravovania, BioTech ponúka kompletnú radu aj pre vegánov.

Pravidelným užívaním nasledovných doplnkov bude dosahovanie cieľov efektívnejšie a vegánske výrobky vám zabezpečia komplexnú výživu bez kompromisov a polovičných riešení. 

Peanut butter – arašidové maslo

vegan protein biotechusa

Vegánsky produkt, ktorý vyniká najmä množstvom bielkoviny a kvalitnou vlákninou. Neobsahuje pridaný cukor, konzervanty, palmový olej a je bezgluténový.

Arašidové maslo sa využije pri príprave raňajok, ako toping, na prípravu koláčov, smoothie a kokteilov. Na výber je variant s kúskami orechov alebo veľmi jemný roztierateľný krém.

Vegan protein

vegan protein

Proteínový prášok vyrobený zo zmesi ryžovej a hrachovej bielkoviny. Neobsahuje žiadne farbivá, aspartam, pridaný cukor ani laktózu. Vhodný na denné doplnenie proteínov pred a po fyzickej aktivite, do smoothie a koláčov.

Poctivosť výrobku je znásobená aj obalom, ktorý obsahuje minimum plastov. V jednej dávke (25 g) obsahuje až 19 g bielkovín. Na výber je viacero príchutí. K dispozícii je aj balenie s jednou dávkou, na ktorej si vyskúšate zloženie aj chuť.

Spirulina

spirulina

Spirulina je sinica (kedysi považovaná za riasu), ktorá je vhodná na dennú koznumáciu. V mnohých kultúrach je dodnes súčasťou pravidelnej stravy.

Jeden gram spiruliny svojou výživovou hodnotou zodpovedá 1 kg zeleniny. Obsahuje soli, bielkoviny, chlorofyl a vitamíny. Odporúča sa užívať denne na podporenie vitality a zdravého fungovania tela.

Vegan BCAA

bcaa biotechusa

Aminokyseliny leucín, izoleucín a valín v pomere 2:1:1 s vitamínom B6 a  bez pridaného cukru. Výborný spôsob, ako rýchlo dodať telu základný stavebný prvok na výstavbu svalstva. 6 g BCAA v jednej dávke sa veľmi rýchlo dostáva tam, kde treba a telo je tak pripravené na maximálny výkon.

Pitím nápoja s obsahom BCAA počas výkonu predídeme vyčerpaniu a chránime svaly pred rozpadom. Neobsahuje žiadnu látku živočíšneho pôvodu a obal je šetrný k životnému prostrediu.

Instant oats

vegan ovsená kaša

Ovsená kaša je základným zdrojom bielkovín a sacharidov, ktoré nám v tele udržiavajú konštantnú hladinu inzulínu. Počas dňa tak nepociťujeme návaly únavy, ktoré sú typické po požití vysokokalorických jedál, s pridaným cukrom. 

Jej využitie je najmä ráno v podobe smoothie s ovocím alebo samostatne. Tiež ako alternatíva pri príprave dezertov a pečiva. Vhodné sú na doplnenie sacharidov po tréningu, spolu s proteínovým práškom.

Vegan BCAA tyčinka

bcaa vegan tyčinka

Praktický spôsob, ako mať zdroj aminokyselín vždy poruke – vegánska BCAA tyčinka. V ekologickom balení máte okamžite k dispozícií až 14 g bielkovín a 19 g kvalitných sacharidov.

Neobsahuje lepok, pridaný cukor ani palmový olej. Verte nám, na trhu rovnaký výrobok nenájdete. Kombinácia ryžovej a hráškovej bielkoviny zabezpečí maximálnu kvalitu a vám maximálny úžitok z každého sústa.

Fiber mix

fiber mix

Ak je vaším cieľom chudnutie alebo zlepšenie trávenia, použite prípravok Fiber mix s obsahom 5 druhov rastlinnej vlákniny. Čisto vegánsky produkt neobsahuje žiadne konzervačné látky ani glutén.

Použitím do polievok a iných varených jedál sa dosiahne zahustenie. Možné je primiešať ho do smoothie, zákuskov alebo hlavného jedla. Užíva sa aj samostatne, rozpustený vo vode.

Vegan multivitamin

vegan multivitamin

Až 12 druhov vitamínov a 10 druhov minerálnych látok v jednej tablete. Dokonalý doplnok pre každého aktívneho človeka, nielen vegána. Pridaný selén a zvýšený obsah vitamínov B2 a B12 prispievajú k zlepšenému fungovaniu imunitného systému.

Celý komplex výrazne napomáha chrániť organizmus a tiež zlepšuje funkciu svalov, šliach a kĺbov, dodáva energiu a má aj antioxidačný účinok vďaka zinku, mangánu a vitamínom C a E.

Zero syrup

zero syrup biotechusa

Vegánstvo a sladkosti idú dokopy a vďaka sladučkému sirupu, s takmer nulovým množstvom energie, pôjdu ešte viac. Vhodný do diéty, aj na dochutenie zdravých sladkostí. Použitie je nekonečné – rovnako, ako aj pôžitok z plnej chuti.

Na výber je viacero príchutí a všetky spája fakt, že neobsahujú tuky, glutén, pridaný cukor ani laktózu.

MSM + Vitamin C

msm biotechusa

Pri problémoch s kosťami, kĺbmi a pokožkou sa oplatí vyskúšať kombináciu MSM (metylsulfonylmetán) a vitamínu C. Dokonca pomáha aj pri problémoch s dnou. 

Stačí 2 g prášku rozpustiť vo vode a užiť jedenkrát denne. Neobsahuje cukor, laktózu a jedná sa o plne vegánsky výrobok, vďaka ktorému predídete mnohým problémom.