Prejsť na obsah
Tipy na výživové doplnky

Proteín so sebou

Ukážte nám, ako vám pečivo dodá 20 g bielkovín! Nemôžete, že?

Proteín so sebou Zero Bar

Už sa vám to muselo tiež stať, že akokoľvek veľmi sa snažíte dbať na svoje stravovacie návyky a diétu, skúšate plánovať a variť dopredu, chystáte si jedlá do krabičiek, život vám to prekazí. Máte neočakávané stretnutie, ktoré zdrží váš plánovaný obed alebo príde nečakaný zákazník a spýta sa vás, či máte čas na ešte jednu tréningovú session zrovna vtedy, keď ste sa chystali jesť. Alebo máte svoje pekne naservírované porcie, no máte iba 5 minút, aby ste sa niekam dostali. Nepoviete šéfovi predsa „nie“ ani nepošlete zákazníka preč, ani nezastavíte v zhone, aby ste začali jesť vaše jedlo z krabičky. A práve vtedy nastupuje cheat meal.

Aké príjemné je skočiť do najbližšej pekárne, schytiť niečo hotové, dostupné, rýchle na zjedenie a navyše chutné, pečivo alebo nejakú čokoládu, keďže „aj tak okamžite potrebujete energiu“! Problém s nimi však je, že obsahujú veľa nepotrebných a len veľmi málo užitočných kalórií; sú bohaté na energiu, ale majú nízky obsah živín.

Pečivo väčšinou obsahuje rýchlo vstrebávajúce sa sacharidy, ktoré vás môžu spraviť najšťastnejšou osobou na svete, kým ich jete. To je asi na 5 minút. Hodinu neskôr, všetko čo zostane je zlé svedomie, že energia, ktorá trvala asi toľko ako poludnie (čo sa týka zdravého stravovania) je teraz len história a hlad. Je to preto, že jednou z nevýhod rýchlo vstrebávajúcich sa sacharidov je, že rýchlo zvyšujú hladinu cukru v krvi. Ako odpoveď, vaše telo začína produkovať inzulín, aby transportoval sacharidy do buniek tak rýchlo, ako sa len dá (tkz. normalizácia hladiny cukru v krvi). A váš úbohý mozog opäť cíti hlad, ktorý vás opäť núti jesť. Je to zákerný kruh.

Dobrá správa je, že sa tomu všetkému dá zabrániť uvedomelým plánovaním a jedením v pravidelných intervaloch. A práve vtedy príde do cesty prekliaty život, ktorý vám zabráni v plánovanom jedení, takže rýchlo potrebujete zdravú alternatívu. Je dôležité neupadnúť do zúfalstva v tomto bode, keďže na všetko existuje riešenie – napríklad tyčinka Zero Bar.

Proteínová tyčinka Zero Bar

V takýchto prípadoch je Zero Bar skvelou voľbou, keďže vďaka svojej nutričnej hodnote je rýchlou, chutnou a výživnou voľbou v tomto uponáhľanom svete. Vďaka svojej špeciálnej ingrediencii „Native Whey Isolate“, Zero Bar dodá vášmu telu vysoko kvalitné bielkoviny. Ukážte nám, ako vám pečivo dodá 20 g bielkovín! Nemôžete, že?
Väčšina proteínových tyčiniek má nejaký druh čokoládovej alebo jogurtovej polevy, ktorá výrazne prispieva k ich dobrej chuti, ale aj k obsahu cukru. Keď sme vytvárali Zero Bar, bolo významným kritériom, aby obsahovala tak málo cukru ako je to len možné, aby sa na nej dalo stále pochutiť. Takto bola tyčinka vyrobená bez polevy, chutí skvele a neobsahuje žiadny pridaný cukor.

V súčasnosti stále viac a viac ľudí trpí intoleranciou alebo alergiou na potraviny. Našťastie Zero Bar môžete ľahko zaradiť do diéty, aj keď ste citlivý na laktózu alebo lepok, pretože naša tyčinka ich neobsahuje. Popri vysokom obsahu bielkovín je Zero Bar bohatá na vlákninu. Takže môžete prekonať akékoľvek prekážky až do vášho ďalšieho jedla oveľa lahšie.
Samozrejme, týmto vás nechceme podporiť v tom, aby ste si prestali plánovať a pripravovať si jedlá na ďalší deň dopredu. Dodržiavajte rozumné stravovacie návyky a rozmanitú stravu! Len chcem jednoducho poukázať na to, že vo vyššie spomenutých – inak bežných – núdzových situáciách vás Zero Bar môže zachrániť. Zero Bar sa ľahko zmestí kdekoľvek: do tašky, šuflíka alebo do vrecka kabátu. Nenechajte sa zlákať pokušením na chutne vyzerajúce pečivo – zoberte si radšej Zero Bar!