Prejsť na obsah
Tipy na výživové doplnky

Prípravky na kontrolu váhy – vám na mieru. Časť 1.

Leto je za rohom, dostaňme sa do formy! Prechádzanie webovými stránkami, všade samý „spaľovač“ a „l-karnitín“ a stále čítate, že je to pre vás najlepší produkt? Príliš veľa informácií a neviete sa rozhodnúť? Máme pre vás článok (3 časti), ktorý vás naučí viac o spaľovačoch a prípravkoch na kontrolu telesnej hmotnosti.

Prípravky na kontrolu váhy

Prvá časť série je zameraná najmä na tých, ktorí majú výraznú prebytočnú váhu nad 12 kg.

Len do toho nepoďme tak rýchlo. Predovšetkým je dôležité si veci vyjasniť: výživové doplnky sú na doplnenie. Nenahrádzajú správnu stravu a cvičenie, avšak môžu byť veľmi nápomocné, ak ich starostlivo zvolíte.
Ak ste dostatočne odhodlaný cvičiť a máte dobre vystavanú stravu, potom môžete siahnuť po pomoci a používať výživové doplnky. Pozrime sa na to, ktoré produkty stoja za vyskúšanie a ako ich správne používať!

Kategória zvaná „Prípravky na kontrolu telesnej hmotnosti“ obsahuje 2 hlavné kategórie: lipotropné a termogenické prípravky. Tiež potrebujeme spomenúť ďalšie prípravky na kontrolu hmotnosti, akými sú náhrady jedla, prípravky na potláčanie hladu a tiež L-karnitínové prípravky.
Pre tých, ktorí majú aspoň 12 kg váhy, budú najlepšie fungovať lipotropné prípravky. Neobsahujú stimulanty, takže môžu byť užívané aj ľuďmi, ktorí trpia vysokým krvným tlakom či citlivosťou na kofeín a tiež sa odporúčajú ľuďom do 18 rokov. Hlavné zložky v lipotropných prípravkoch (ako esenciálne mastné kyseliny, chróm, HCA, cholín, chitosan atď.) podporujú rast metabolizmu.
Keďže nadváha a obezita sú 5. najväčším rizikom úmrtia na svete, kontrola váhy má ako téma vysokú prioritu a hovorí sa o nej. Obezita je zdravotný stav, ktorý vedie k rôznym poruchám ako je vysoký krvný tlak, vysoký cholesterol alebo cukrovka. Dobrá správa je, že s vyváženou stravou a cvičením sa dá týmto negatívnym efektom predísť.

Chudnutie viac ako 12 kg

Balíček na spaľovanie pre aspoň 12 kg prebytočnej váhy

Multivitamín
Veľmi sa odporúča podporiť imunitný systém s komplexnou multivitamínovou formulou, ktorá obsahuje vitamíny a minerály v správnom množstve, aby ste sa vyhli akémukoľvek nedostatku vitamínov.
Odporúčané užívanie: ráno, pred raňajkami

Lipotropné prípravky
Zložky na podporu metabolizmu prispievajú k spaľovaniu tuku, ale tiež nútia vaše telo spaľovať tuk namiesto sacharidov.
V porovnaní s termogenickými prípravkami, lipotropné produkty neobsahujú stimulanty, preto je ich možné užívať dlhší čas (dokonca aj mesiace, ak je to potrebné).
Odporúčané užívanie: pred jedlom.

CLA
CLA prispieva k udržiavaniu a dosiahnutiu normálnej váhy vďaka svojmu komplexnému obsahu mastných kyselín a obsahu CLA.
Odporúčané užívanie: po jedle.

L-karnitín
L-karnitín je neesenciálna aminokyselina nachádzajúca sa primárne v červenom mäse a v ďalších živočíšnych zdrojoch. Ako kľúčová časť transportného systému mastných kyselín, L-karnitín prispieva k presunu mastných kyselín do mitochondrií, čím dodáva dostatok energie na cvičenie.
Odporúčané užívanie: 30 minút pred tréningom.

Proteínové prípravky
Proteínové prípravky prispievajú k regenerácii svalov a k ich udržiavaniu.
Odporúčané úživanie: po tréningu alebo medzi jedlami.