Prejsť na obsah
Tipy na výživové doplnky

Najlepšie výživové doplnky na kĺby pre športovcov

Zdravé a funkčné kĺby su pre každého športovca kľúčové, bez nich je pohyb nemožný. Zároveň sú práve kĺby a šľachy najviac zanedbávanou časťou tela. Väčšina aktívnych ľudí sa zaujíma o množstvo tuku, spálené kalórie, svalové prírastky či celkovú kondíciu. Dbajte o svoje zdravie. Poradíme vám, ktorá kĺbová výživa je najsilnejšia a najobľúbenejšia.

najsilnejšia kĺbová výživa

Existuje viacero spôsobov, ktoré pomáhajú kĺby udržiavať zdravé a funkčné. Najúčinnejším spôsobom je pravidelné užívanie kvalitných výživových doplnkov. Tie prináša BioTechUSA v novej línii Arthro Forte, ktorá nanovo definuje starostlivosť o pohybové ústrojenstvo.

Príznaky opotrebenia

Príznaky opotrebenia kĺbov sa netýkajú len starších osôb, pomerne často sa objavujú aj u mladých ľudí či u ľudí stredného veku. Najčastejším prejavom je pichavá bolesť pri určitých pohyboch, dlhotrvajúca bolesť, ktorá sa zväčšuje spolu so zaťažením a škrípanie či praskanie najmä na kolennom kĺbe. Dlhodobé ignorovanie príznakov vedie k nezvratnému poškodeniu až znefunkčneniu. 

chlapa bolia kĺby, lebo neužíva prípravky na kĺby

Príčiny problémov s kĺbmi

Ak športovec pociťuje problémy s kĺbami, a myslí to so športom vážne, mal by sa hneď pustiť do hľadania príčin. Tých môže byť viacero. Bohužiaľ, nie všetky vieme ovplyvniť. Medzi najčastejšie príčiny patria:

  • Choroby. Artritída sa môže vyskytnúť v ktoromkoľvek z našich kĺbov a môže sa vyskytnúť u kohokoľvek, bez ohľadu na vek, pohlavie alebo kondíciu. Najčastejšie sú postihnuté nosné kĺby (napr. bedrá, ramená) a preťažené kĺby (napr. zápästia, lakte, kolená).
  • Dedičnosť. Problémy s kĺbami môžu byť dedičné a môžu sa prejaviť bez ohľadu na zdravý životný štýl či iné okolnosti. Ak sa v rodine najbližších príbuzných vyskytujú problémy s kĺbmi, je pravdepodobné, že nimi bude trpieť aj vy. Táto situácia ale predstavuje aj istú výhodu – viete sa na ňu dopredu pripraviť a účinne ju eliminovať.
  • Nesprávne držanie tela. Návyk nesprávneho držania tela najčastejšie vzniká v procese dospievania. Nesprávne rozložená váha spôsobuje nadmerné opotrebenie istých kĺbov, zatiaľ čo druhá skupina trpí nedostatkom aktivity. Výsledkom sú deformácie a nefunkčnosť.

Kĺbová výživa BioTechUSA

Dobrou správou je, že nech je príčina akákoľvek, skorým zásahom a systematickou prácou je možné kĺby opraviť. Riešením sú prípravky na kĺby. Dlhodobým používaním výživových doplnkov na kĺby od BioTechUSA môžete výrazne zvýšiť ich kondíciu a zároveň znížiť riziko ich poškodenia. 

Arthro Forte (tablety)

Arthro Forte tablety je špeciálna kĺbová výživa pre ženy, ktoré chcú pomôcť aj svojej pleti. Nové patentované aktívne zložky K2VITAL® a ChondrActiv® spolu s vitamínom C prispievajú k vlastnej tvorbe kolagénu, ktorý slúži ako mazivo pre kĺby a podporuje ich normálnu funkcionalitu.

Praktické balenie tabliet znamená, že si svoju dennú dávku nemusíte pripravovať a užitím 3 alebo 4 tabliet denne získajú kĺby aj pleť všetko potrebné. V jednej dávke dodáte telu 1,5 mg kyseliny hyalurónovej, 168 mg vápnika, 724 mg glukosamín sulfátu, 400 mg metylsulfonylmetánu (MSM) a 150 mg hydrolyzovaného prášku z chrupavky.

Arthro Forte tablety

Arthro Forte Pack

Kráľ medzi kĺbovými výživami – najlepšia kĺbová výživa – je Arthro Forte Pack, ktorý obsahuje 30 vopred pripravených balíčkov (packov). Každý jeden pack pozostáva z kapsuly s vitamínmi a minerálnymi látkami, tablety s rastlinnými extraktmi, želatínovej kapsuly s ľanovým olejom a dvoch tabliet Glucosamine Plus. Dohromady 5 tabliet s prvotriednym zložením aj účinkom. Balenie vystačí na 30 dní denného užívania, ktorým môžete podporiť regeneráciu po úraze alebo prispieť k výraznému zlepšeniu zdravia kĺbov a šliach.

Arthro Forte Pack

Joint & Cartilage

Základný doplnok na podporu a ochranu kĺbov, to je  Joint & Cartilage, ktorý obsahuje tri najpodstatnejšie zložky každej kĺbovej výživy. Tie sú zastúpené v nasledovnom percentuálnom pomere glukosamín sulfát 53,3%, metylsulfonylmetán (MSM) 20,4%, chondroitín sulfát sodný 15,7%. Tablety neobsahujú lepok ani laktózu. 

Joint & Cartilage

Arthro Forte Liquid

Špičkový výživový doplnok pre kĺby Arthro Forte Liquid v tekutej forme s novými aktívnymi zložkami K2VITAL® a ChondrActiv®. Okrem vysokého obsahu vitamínu C obsahuje aj vitamín E, ktorý chráni bunku pred oxidáciou. Tekutá forma prináša benefit v podobe rýchleho vstrebania. Fľaša s obsahom 500 ml obsahuje až 16 denných dávok, príchuť pomaranča robí výrobok ešte príťažlivejším.

Arthro Forte

Collagen

Výživový doplnok na kĺby Collagen je vo forme nápojového prášku s kolagénom, kyselinou hyalurónovou, vitamínom C a vitamínom E. Prírodné sladidlo umožňuje vychutnať si kolagénový nápoj s príchuťou čiernej maliny alebo limonády. V jednej dávke dodáte telu až 13 g čistého kolagénu. Toto množstvo prospeje pleti aj kĺbom. Pre dámy ideálny doplnok, ktorého sila je znásobená pridanou kyselinou hyalurónovou. Neobsahuje cukor, lepok ani laktózu.

Collagen

Ako používať prípravky na kĺby

Doplnky stravy na kĺby s obsahom glukosamínu, chondroitínu, MSM sa odporúčajú užívať ako podporná kúra minimálne dva, najlepšie však tri mesiace pri každodennom používaní. Tabletové produkty by sa mali konzumovať pred alebo po hlavnom jedle. Tekuté alebo práškové nápoje by sa mali konzumovať počas jedla alebo po jedle.