Prejsť na obsah
Tipy na výživové doplnky

Ako si vybrať najlepší spaľovač tukov?

Rozhliadni sa vo svete spaľovačov tuku! Aký je najosvedčenejší spôsob na chudnutie? Ktorý je najlepší a najúčinnejší produkt pre spaľovanie tuku? Aké množstvo je potrebné prijímať z takéhoto doplnku výživy, aby bol naozaj účinný?

Najlepší spaľovač tuku

Ak v tebe dozrelo predsavzatie a si naozaj pripravený, potom je pre teba prvým krokom zhotovenie diétneho jedálnička. Môžeš užívať akýkoľvek produkt na spaľovanie tuku, bez diéty neschudneš!

Musíš si upraviť stravu: vynechaj jednoduché sacharidy, zníž konzumáciu komplexných sacharidov a nasýtených tukov, a zvýš príjem bielkovín. Jedlá si rozdeľ na menšie porcie a jedz častejšie (min. 5-6 stravovaní denne), prijímaj dostatočné množstvo tekutín (denne 4 litre), a samozrejme sa hýb!
Ak už toto všetko máš, potom sa oplatí popremýšľať aj o voľajakých produktoch na spaľovanie tuku.

Koľko možno zhodiť pomocou spaľovačov?

Samostatne nič. Ak máme ale správnu stravu a pravidelný tréning, potom sa dá dobrou kombináciou spaľovačov tukov dosiahnuť aj o pol kilogramu viac úbytku z telesnej hmotnosti za týždeň. To však neznamená, že bez spaľovača tuku by si schudnúť nedokázal. S ním je to ale omnoho účinnejšie a ľahšie.

Existuje najsilnejší spaľovač tukov na svete?

„Najlepší spaľovač tuku“ neexistuje. Na všetky účinné látky reaguje každý z nás rôzne, niekomu sa osvedčí jeden produkt, pre druhého zase iný. Preto existuje aj viacero druhov spaľovačov tuku. Ty sám musíš prísť na to, ktorý z rôznych typov spaľovačov tuku bude pre teba tým najvhodnejším!

Ktorý spaľovač je na čo dobrý?

1. L-carnitine: Aminokyselina, ktorá podporuje využitie energie z tukov. Je vhodné užiť 2000 mg dávku pred tréningom, čím začneš počas telesnej aktivity hneď využívať energiu z rozkladajúcich sa tukov a budeš aj energickejší.

2. Termogénne spaľovače tuku: Existuje viacero druhov termogénnych spaľovačov tukov. Všetky podporujú procesy látkovej premeny; zvyšujú telesnú teplotu a urýchľujú pulz, čím organizmus spotrebuje viac energie (kalórií). Termogénne spaľovače tuku obsahujú prevažne kofeín, preto sa odporúča počas ich užívania obmedziť príjem kávy a energetických nápojov. Termogénne spaľovače tuku sa odporúča užívať pred jedlom ráno a v skorých popoludňajších hodinách (večer už nie, pretože bránia plnohodnotnému spánku). Je potrebné začať s užívaním nižšej dávky, ktorú možno pomaly a postupne zvyšovať.

3. Produkty s odvodňujúcim účinkom pre zníženie telesnej hmotnosti: Samostatne nie sú veľmi účinné a ich užívanie nemá ani veľký zmysel, veď odvodnenie je len prechodný stav. Pre organizmus je to stav, ktorý nemožno udržiavať dlhodobo a nezabezpečuje stály výsledok. Naše telo sa usiluje o udržanie rovnováhy vody, preto ak zo seba neodbúraš všetok tuk – neprinesie žiadny viditeľný výsledok. Avšak v kombinácii s inými účinnými látkami pre spaľovanie tuku pekne vyzdvihuje postupne tonizujúcu sa formu.

4. Chróm: Zodpovedá za reguláciu hladiny krvného cukru. Užívanie chrómu napomáha predchádzať veľkým výkyvom hladiny krvného cukru, ako aj inzulínovému vrcholu, ktorý nastáva po konzumácii potravín s vysokým glykemickým indexom. Chrómu možno vďačiť aj za omnoho nižšie ukladanie zásob z prebytočnej energie.

5. CLA: Konjugovaná kyselina linolénová znižuje hladinu krvného cukru a cholesterolu v krvi, a zvyšuje metabolizmus. Napomáha tiež udržiavaniu svalovej hmoty počas diét a prispieva tiež k znižovaniu objemu tukových buniek.

6. Cholín-inozitol: Tieto dve účinné látky sa väčšinou nachádzajú v spaľovačoch tukov spolu, pretože ich kombinácia účinne napomáha chudnutiu. Obidve látky majú lipotropné vlastnosti. Z toho dôvodu bránia ukladaniu cholesterolu, vstrebávaniu tukov, a zvyšujú ich využitie.

Ako mám užívať spaľovače tuku?

Môžeš pokojne kombinovať spaľovače s rôznymi účinkami mechanizmu, pretože svoje účinky si navzájom vynikajúco dopĺňajú. To znamená, že môžeš naraz užívať napr. termogénne spaľovače tuku, l-karnitín a tiež cholín-inozitol. Avšak užívanie produktov, určených k spaľovaniu tuku s rovnakým mechanizmom účinku, je zbytočné. Pri produktoch s termogénnymi účinkami je to vyslovene nevhodné, pretože pri príliš veľkom množstve prijatých podporných účinných látok nebudeš energickejší, ale omnoho ustatejší (toto platí aj pri prehnanom množstve prijatého kofeínu).

L-carnitine 3000 mg ampula

Je to prípravok s najvyšším obsahom L-karnitínu. Toto balenie v ampulkách mám vyslovene rád pre svoju praktickosť. Ráno si len vhoď jednu ampulku do tašky a zober si so sebou na tréning. Môžeš ho užívať aj tak, že pred tréningom vypiješ polovicu z ampulky, druhú polovicu vyleješ do pohára s vodou a tak budeš mať neustále dopĺňanie l-karnitínu aj počas celého tréningu. Približne po 10 minútach sa z teba začne liať pot, neunavíš sa však a pokojne zvládneš celý tréning!

Thermo Drine

Thermo Drine – komplexný útok na tukové vankúše

Kombinovaný produkt pre spaľovanie tuku: Thermo Drine okrem iného obsahuje termogénne zložky, l-karnitín a tiež chróm. Vplyvom termogénnych účinných látok budeš mať po celý deň dostatok energie, budeš mať dostatočnú silu k práci, k trénovaniu, učeniu atď. Výťažky zo zeleného čaju zlepšujú trávenie, podporujú látkovú premenu, napomáhajú okamžitému rozkladaniu prijatého tuku, a spúšťajú rozkladanie aj už uloženého tuku v tele. Kofeín mobilizuje tuky a napomáha ich využitiu vo forme energie. Výťažky Garcinia cambogia znižujú chuť do jedla a zabraňujú syntéze lipidov (ukladaniu tuku). Ich spoločníkom je Yerba Mate, ktorá termogenicky napomáha spaľovať kalórie a zároveň znižuje chuť do jedla. Podporuje tiež koncentráciu a bdelosť.

Spaľovač tuku Thermo Drine obsahuje l-karnitín aj odvodňujúce látky, preto útočí na tukové vankúše z viacerých smerov, čím komplexne napomáha chudnutiu. Obsah chrómu reguluje tvoju hladinu cukru v krvi.
Kola orechy podporujú činnosť centrálnej nervovej sústavy, zvyšujú bdelosť, mentálnu ostrosť, znižujú pocit hladu, zlepšujú krvný obeh a pomáhajú svalovej práci. Majú mierne odvodňovacie účinky, preto nespôsobujú dehydratáciu. Účinne prečisťujú organizmus a pomáhajú pri vylučovaní zvyškov rozložených tukov.