Prejsť na obsah
Tipy na výživové doplnky

6+1 výživových doplnkov pre futbalistov

Počas 90 minútového futbalového zápasu, majú hráči len pár príležitostí na osvieženie, takže niektoré výživové doplnky môžu padnúť vhod, aby napomohli k trvajúcej koncentrácii a výkonu. Pozrime sa teda, čo a kedy použiť.

6+1 výživových doplnkov pre futbalistov

Pred tréningom/zápasom

1. MagnaShot (od 14 rokov)
Horčík sa najlepšie vstrebáva v organickej forme. Denný príjem pre športovcov by mal byť okolo 400-500 mg, najlepšie v malých dávkach.
Dostatočný príjem horčíka je rozhodujúci, pretože horčík prispieva k znižovaniu únavy a vyčerpania, k udržaniu rovnováhy elektrolytov, k normálnej funkcii svalov ako aj k normálnym energeticky náročným procesom. V prípade kŕčov alebo keď pociťujete nedostatok horčíka počas tréningu alebo súťaže, dajte si tekutý MagnaShot, ktorý obsahuje organický horčík, ktorý si môžete so sebou zobrať aj na súťaž.

Počas tréningu/zápasu

2. IsoTonic
Vo vytrvalostných športoch, hydratácia je kritickým faktorom pre každú zložku vášho výkonu. Izotonické nápoje sú doplnky vytvorené na to, aby zabránili dehydratácii a následnému poklesu vo výkone. Majú prospešný efekt na výkon hráčov pri zápase alebo tréningu, pretože dopĺňajú stratené množstvo tekutín a elektrolytov. Potenie počas intenzívneho tréningu a zápasu ovplyvňuje hlavne hladinu vody v tele, sacharidové rezervy klesajú a strácate dôležité soli a stopové prvky.
Izotonické nápoje Isotonic neobsahujú len sacharidy a soli, ale tiež vitamíny, ktoré prispievajú k udržiavaniu optimálneho metabolizmu.
Zmiešajte produkt s 0,5 l vody a pite pred a počas zápasov, aby ste si udržali koncentráciu, energiu a nepretržitú prácu svalov, čo je vlastne váš výkon, na dobu okolo 1-1,5 hodiny.

3. BCAA Zero (ochutené) or 100% BCAA (prášok)
Nie je to ľahká úloha udržať a priamo energizovať svaly. Dajte si BCAA Zero počas tréningu alebo zmiešajte neochutené BCAA s Isotonic-om.

Po tréningu/zápase

4. Recovery Gel (od 12 rokov)
Zotavenie je dôležitejšie ako čokoľvek iné. To je, keď mikro zranenia svalových vlákien sú „opravované – medzi inými – aj prijímanými esenciálnymi živinami. Zredukovanie doby svalovej bolesti je tiež dôležité, lebo môže spomaliť zotavenie.
Recovery Gel je skvelou voľbou po vyčerpávajúcom zápase alebo tréningu, pretože obsahuje sacharidy, bielkoviny, pridané aminokyseliny, vitamíny a minerály. Inými slovami, dodá vám všetko, čo potrebujete po intenzívnej fyzickej aktivite.

5. After (od 16 rokov)
After je ochutený potréningový prípravok s 22 aktívnymi zložkami.
Funkčný obsah sacharidov prispieva k dopĺňaniu živínnutných na zotavenie po intenzívnom tréningu. Taktiež obsahuje dôležité aktívne zložky ako esenciálne aminokyseliny a pufrovaný kreatín monohydrát.

6. Iso Whey Zero (od 14 rokov)
Ak, okrem futbalových tréningov, chodíte aj do posilňovne, možete si zaistiť dostatočný príjem bielkovín pitím Iso Whey Zero po tréningu. Ide o srvátkový izolát extrémne bohatý na bielkoviny, ktorý sa vyrába použitím špeciálnej zložky Native Whey Isolate.

+1 na každodenné použitie: dopĺňanie vitamínov a minerálov
Nakoniec by sme mali ešte spomenúť vitamíny a minerály, keďže je nevyhnutné pre naše telo, aby boli prijímané v dostatočných množstvách. Samozrejme, určité množstvo vitamínov a minerálov prijímame prostredníctvom stravy, avšak nie je ľahké spoliehať sa vyslovene na stravu, čo sa vitamínov a minerálov týka. Vtedy môžu prísť vhod multivitamínové produkty ako One-A-Day (od 12 rokov) alebo Vitabolic (od 16 rokov).