Prejsť na obsah
Novinky

Stephanie Davis – nová členka tímu BioTechUSA

Športujem celý môj život, jazdila som na koni, robila gymnastiku, atletiku. Už ako dieťa som bola neposedná a stále som niekam liezla a skúšala svoje fyzické limity. Nie vždy to bol dobrý nápad, hahaha. Neskôr som začala stretávať stále viac a viac ľudí z oblasti fitness. Nakoniec som si vybrala jednu fitness súťaž, ktorá ma zaujala a to bolo presne to, čo som chcela vždy robiť. Rozhodla som sa jej zúčastniť a vyhrala som ju.

Stephanie Davis

Kedy si začala cvičiť a prečo?

Športujem celý môj život, jazdila som na koni, robila gymnastiku, atletiku.. Už 4 roky cvičím 5 až 6 krát do týždňa. V minulosti som bola veľmi sústredená na fitness a stále som, pamätám si pády, ale aj pocit víťazstva. Každý deň sa motivujem tak, že pozerám stránky s fitness fotkami a motivačnými výrokmi. Už ako dieťa som bola neposedná a stále som niekam liezla a skúšala svoje fyzické limity. Nie vždy to bol dobrý nápad, hahaha. Neskôr som začala stretávať stále viac a viac ľudí z oblasti fitness. Nakoniec som si vybrala jednu fitness súťaž, ktorá ma zaujala a to bolo presne to, čo som chcela vždy robiť. Rozhodla som sa jej zúčastniť a vyhrala som ju.

Mala si na začiatku nejakého trénera, alebo si sa všetko naučila sama?

Učila som sa väčšinou sama. Mala som kopec kníh a veľa vecí o diéte som sa dočítala na internete. Na začiatku som sa pýtala veľkých kulturistov ako mám čo robiť. V škole som študovala 4 roky výživu, čo mi dosť pomohlo počas prípravy. Postupne začnete rozumieť veciam lepšie.

Čo bolo tvoja motiváciá, ktorá ťa priviedla k súťaženiu?

Skutočne ma motivujú iní športovci z fitness oblasti. Všetko to, čo dosiahli, je veľmi inšpirujúce, a dúfam že jedného dňa dosiahnem tiež ich úroveň. Ďalšia vec, ktorá mi pomáha zostať motivovaná a udržať si drive je moje pozitívne myslenie. Skutočne mi to pomohlo dosahovať moje ciele rýchlejšie a udržať ma sústredenú na cieľ.

Ktorý je tvoj najlepší výsledok, na ktorý si najviac hrdá?

Na čo som najviac hrdá? To je jednoduché, že som inšpiráciou pre mnohých ľudí, vrátane mladých dievčat, ktoré chcú byť fit. Na to som veľmi hrdá a motivuje ma to ešte viac. Snažím sa im pomôcť ako najlepšie viem.

Ako sa cítiš viac? Ako fitnes model či ako súťažiaci?

Na začiatku, keď som mala 16, tak som začínala fotiť. Iba fotky pre mňa, nie pre spoločnosti, alebo agentúry. Potom som sa tým začala živiť, začala som pracovať pre spoločnosti a veľké modelingové agentúry. Keď som začala s fitness, tak som módne fotenie nahradila fitness fotografiami pre časopisy a webové stránky. Svoju prvú súťaž som vyhrala, keď som mala 21 a odvtedy sa môžem volať fitness modelka, ktorá tiež súťaží na súťažiach. Myslím si, že je to vynikajúca kombinácia, pretože môžete ukázať svoje zlepšenie ľuďom tým najlepším spôsobom.

Ako vyzerá tvoj bežný deň?

Vstávam o 7 ráno a prvá vec ktorú spravím je, že si zoberiem môj mobilný telefón a skontrolujem všetky moje sociálne média a môj email. Potom robím bežné veci ako každý iný: umyjem sa , zjem raňajky a pripravím sa na deň. Potom idem do školy a spravím niečo pre svoj mozog. Dám si obed, a potom idem do posilňovne, kde cvičím 1-2 hodiny. Ale nemusí to tak byť, nie každý deň vyzerá takto. Takéto dni sú v poslednej dobe výnimkou v mojom diári. V skutočnosti nemám toľko času pre súkromné veci, pretože v jednom kuse cestujem a spolupracujem so spoločnosťami po celom svete. Večer vyzerá môj deň skoro rovnako. Pred spaním si čítam. Je to pre mňa meditácia, ktorá mi pomáha upokojiť sa a relaxovať.

Máš nejakú špeciálnu diétu pred súťažou, alebo sa udržuješ vo forme počas celého roku?

Keď som v diéte, tak nejem „cheat“ jedlá. Jednoduchý dôvod prečo to tak robím je, že sa moje telo cíti lepšie. Naučila som sa, že nepotrebujem tieto veci. Mimo súťažnej sezóny ale jem skoro všetko. To znamená, že nie som vyrysovaná celý rok (ale chcela by som byť hahaha), nie som však úplne z formy, ale ani nie som vyrysovaná. Je to jednoduché vysvetliť, mám veľa natáčaní, fotení, otváraní a podujatí, na ktorých musím vyzerať dobre.

Stephanie Davis - BioTechUSA

Aké sú tvoje obľúbené doplnky počas budovania svalovej hmoty a súťažnej prípravy?

Keď budujem svaly, nepoužívam veľa doplnkov. Používam multivitamíny pre starostlivosť o moju pokožku a občas srvátkovo sacharidový nápoj (ale iba v prípade, keď sa nemôžem poriadne najesť, lebo nemám čas), a milujem proteínové tyčinky. V súťažnej príprave používam predtréningovky, BCAA, glutamín a aminokyseliny.

Máš nejakú obľúbenú tréningovú metódu? Aký typ cvičenia a kardia uprednostňuješ?

Rada behám na čerstvom vzduchu. V zime však často využívam stepper, ktorý mi pomáha spevniť zadok. Nemali by ste trénovať len jedným spôsobom, váš tréning by mal byť mix silového a vytrvalostného tréningu. Taktiež behanie po schodoch je veľmi užitočné, sú všade a tak nemusíte ísť do posilňovne. Rozprúdia vám krv a spevnia zadok a stehná.

Čo pre teba fitness znamená?

Musím povedať že fitness je môj život. To je veta, ktorú často počúvam, ale pre mňa je to naozaj tak. Budete oveľa zdravší, ak si dávate pozor na to, aké jedlo jete a keď cvičíte, tak robíte niečo prospešné pre vaše telo. Nie je to len pre fitness závislákov. Je to rada pre zdravší život a pre zdravšie telo v ktorom žijete. Umožní vám to stretnúť nových ľudí, spoznať nové krajiny, nové kultúry a najlepšia vec na tom je, že spoznáte svoje telo lepšie.

Čo by si odkázala fanúšikom BioTechUSA?

Nájdite si svoj cieľ, nájdite si motiváciu, zostaňte sústredený a zabávajte sa pri tom!